דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 9 במאי 2010

דרושים הייטק

דרושים בצבא ובאזרחות

רבים מאיתנו, במיוחד אלו שהשירות הצבאי נמצא זמן רב מאחוריהם, יאמרו כי השירות הצבאי לא תרם להם יותר מידי, במיוחד לא בתפקיד שבו הם עסקו. הם ימהרו להוסיף ולומר כי הצבא עצמו לא תמיד מסייע למשרתים בו לצבור ניסיון והשכלה רבה מידי שתסייע למשתחררים למצוא עבודות של משרות דרושים, במיוחד משרות דרושים הייטק. כאן מתגלה הטעות. אם חשבתם שרק מי שתורם לצבא בתפקידי לחימה והגנה על המדינה, זוכה לשירות צבאי מגוון ומרתק, תתפלאו לדעת שגם רבים מאלו שהולכים לעסוק בצבא במקצועות בתחום ההנדסה, התכנות והמחשוב, עושים זאת הרבה במחשבה תחילה. הם יודעים שרכישת מקצוע צבאי בתחום הטכנולוגי יתרום להם רבות לידע ולניסיון המעשי וכמו כן, יאפשר להם לאחר השחרור להתקבל למשרות דרושים בכלל ומשרות דרושים הייטק בפרט. מה ש"יקצר" להם את הדרך לתפקידים טובים באזרחות.


ניסיון צבאי שווה ניסיון תעסוקתי

הניסיון, ההכשרה והשירות הצבאי שעוברים חיילים ביחידות כמו ממר"ם ו 8200, תורמים רבות לסיכויי ההצלחה שלהם במציאת משרות דרושים הייטק בשוק העבודה, שאליהן יוכלו להגיש מועמדות.
גם השירות ביחידות טכנולוגיות של אגף המודיעין, שמכילות מקצועות צבאיים רבים של מהנדסים ואנשי מחשוב, מקדם את המשוחררים הטריים במציאת משרות דרושים הייטק שיתאימו לכישוריהם.
כל מחפש עבודה שמנסה להתקבל למשרות דרושים הייטק, רצוי שיהיו בידיו קורות חיים תקינים שיבליטו את הכישורים וניסיון העבודה שרכש במסגרת השירות הצבאי. תחת קטגוריית השירות הצבאי, יש לפרט את סוג התפקיד וסוג היחידה שבו מחפש העבודה שירת ומה התפקיד כלל מבחינת כישורים, שיכולים להתאים למשרות הדרושים הייטק בהן הוא מעוניין. חשוב לזכור כי מעסיקים רבים שמגייסים מציינים לעתים בדרישות המשרה שלהן כי ניסיון תעסוקתי ביחידה צבאית זו או אחרת יקדם את המועמדים באפשרות להתקבל למשרה.
הניסיון הצבאי הנרכש יכול לקדם גם את אלו שהם כבר בעלי ניסיון תעסוקתי קודם באזרחות ומחפשים עבודה חדשה במשרות דרושים הייטק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה