דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 3 ביוני 2010

משאבי אנוש וחברות השמה בהייטק

השמה בהייטק - משאבי אנוש וחברות השמה


עולם הגיוס מורכב משני אופנים של השמה. הראשון, הוא גיוס שנעשה על ידי הארגון עצמו. למשל, חברת הייטק שברשותה קיימת מחלקת משאבי אנוש והיא זו שאחראית על כל נושא הגיוס והקליטה של המועמדים לתפקידים השונים בחברה.

מחלקת משאבי האנוש מפרסמת את המשרות למחפשי העבודה באמצעי מדיה שונים, מקבלת קורות חיים, מבצעת בחירה וסינון מבין קורות החיים שקיבלה, מזמנת מועמדים לראיונות עבודה ולאחר מכן מקבלת את ההחלטה אם לקבל מועמד זה או אחר לשורות החברה.

הסוג השני של עולם הגיוס משתייך לחברות ההשמה. קיימות חברות השמה שונות שמתמחות בתחומי גיוס שונים ובנוסף, ישנן חברות השמה בהייטק, המתמקדות בגיוס מועמדים מתאימים למשרות הייטק. חברת ההשמה בהייטק מאתרת עבור חברות ההייטק מולם היא עובדת מועמדים מתאימים לתפקידים השונים בחברת ההייטק (בעיקר בתקופות של מיתון ומצב כלכלי קשה).

לעיתים מגייסות חברות הייטק שונות באמצעות חברות השמה בהייטק על מנת לחסוך בעלויות של הקמת מחלקה למשאבי אנוש אצלן וגם במקרים רבים, לחסוך בזמן.
חברת ההשמה בהייטק תפרסם גם היא את המשרות של המעסיקים עבורם היא מגייסת מועמדים באתר האינטרנט שלה וכן במקורות חיפוש אחרים.

חברת השמה בהייטק וערוצי פעילות


חברות ההשמה בהייטק עובדות בשני ערוצים: מול חברות ההייטק השונות וכמו כן מול מחפש העבודה בתחום ההייטק. מועמד שייגש אל חברת השמה בהייטק, על מנת להתקבל למשרה בחברת הייטק, יציג את השכלתו וניסיונו בקורות החיים. חברת ההשמה תבצע התאמה בין מאגר המשרות של חברות ההייטק שמגייסות דרכה, לבין הכישורים בקורות החיים של המועמד.

ברגע שתמצא חברת ההשמה בהייטק קורות חיים שעונים על הדרישות במשרה, היא תקשר בין המועמד לחברת ההייטק ותשלח אותו לראיון עבודה בחברה.

במידה והמשך התהליך יעבור בהצלחה, ייקלט העובד בחברת ההייטק. לעתים כעובד תחת חברת ההשמה במסגרת חברת ההייטק ולעתים כעובד ישיר של חברת ההייטק עצמה.
חברת ההשמה בהייטק ממשיכה לעדכן את המועמד במשרות נוספות שמעסיקים מציעים בחברות הייטק לאורך תקופה ארוכה.

תגובה 1: