דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 10 ביוני 2010

משרות דרושים הייטק והשכר בצידן

"הכל סובב סביב כסף", אמרה שרובנו מכירים מקרוב. בשורה התחתונה, כולנו הולכים לעבודה במטרה להתפרנס ולהתקיים. כאשר ניגשים למשרות דרושים הייטק ובוחנים את סוג המשרה המתאימה שלנו, אחד המדדים שלנו להחליט אם היא מתאימה עבורנו או לא הוא השכר.

בעולם דרושים הייטק טווח השכר שונה מתפקיד לתפקיד ומטבע הדברים, כשהתפקיד זוטר השכר הוא נמוך ובסיסי בהשוואה לתפקיד של משרות דרושים הייטק לבכירים או משרות ניהוליות בהייטק.

ההשכלה גם היא מהווה מדד לקבלת שכר גבוה. ככל שההשכלה שלכם בתחומי עיסוק תהיה רבה יותר, כך גם הסיכויים שתיהנו מהיצע רב יותר של תפקידים עם הצעות שכר גבוהות אליהם תוכלו להגיש מועמדות.

גם לניסיון המקצועי קיימת חשיבות רבה. ככל שתצברו ניסיון תעסוקתי, בחיפוש העבודה הבא שלכם תוכלו להתקדם ולשלוח קורות חיים לתפקידים בכירים ובעלי שכר משמעותי יותר.

מלבד זאת, סוגי השכר במשרות דרושים הייטק משתנים לא רק במעבר מתפקיד לתפקיד, אלא גם בהבדלים בין תחום לתחום בהייטק. למשל, העוסקים בתפקידים בתחום האינטרנט, ירוויחו לעתים פחות מאלו העוסקים בתחום החומרה והתוכנה.

הכנה מוקדמת לציפיות שכר


בעולם משרות דרושים אידיאלי מעסיקים היו מפרסמים בכל המשרות את הצעות השכר לתפקיד. אך מכיוון שאין זה הדבר, לרוב תישאלו על ציפיות השכר שלכם לתפקיד בראיון העבודה, יותר מאשר יינתן לכם המידע הזה מיוזמתם.

לפני שאתם שולחים קורות חיים למשרות דרושים הייטק, חשוב לבצע מעין סקר שוק לגבי שכר ממוצע במשק בתחומים ובתפקידים השונים בהם אתם מעוניינים. אם עסקתם בתפקיד מסוים ואתם מחפשים עבודה אחרת באותו תחום, תמיד תוכלו לבקש מעט יותר ממה שהרווחתם בעבודה הנוכחית.

אפשר גם להתייעץ עם חברים או אנשים שאתם מכירים שעוסקים באותו תחום או קרובים אליו כמה לדרוש מבחינת שכר. כל מידע שתאספו בנוגע לשכר ממוצע בתפקיד בו אתם מעוניינים, בין השאר מרשת האינטרנט יכול להיות לכם לעזר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה