דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שבת, 3 ביולי 2010

השמה בהייטק

השמה בהייטק – עבודה בחו"ל ורילוקיישן

השמה בהייטק היא לא רק הצבה של מחפשי עבודה בהייטק במשרות בארץ. השמה בהייטק כוללת גם הצבת עובדים במשרות הייטק שבהן חלק מדרישות התפקיד הן נסיעות תכופות לעבודה בחו"ל. במסגרת תפקידו, המועמד להשמה בהייטק יעבוד גם במשרדי החברה באופן קבוע, אך גם ייסע לשלוחות של מפעלי החברה בחו"ל ויעבוד משם תקופות שאינן תמיד קצרות ועשויות להגיע לחודש ואף יותר.

השלב הבא של השמה בהייטק למשרות שכוללות עבודה בחו"ל הוא מה שמכונה משרות רילוקיישן. משרות רילוקיישן הן משרות שבהן המועמד לעבודה יצטרך להכין את עצמו לכך שהעבודה שלו תתקיים מספר שנים בחו"ל עבור החברה ולשם כך הוא יקבל סיוע ותמיכה מהחברה במגורים בחו"ל. ישנן משרות שבהן קיימת דרישה לכך שהמועמד יהיה רווק על מנת שלא יהיה "כבול" אל המגבלות שעלול להיווצר עקב היותו בעל משפחה. מאידך, ישנן משרות שמאפשרות זאת, כולל רילוקיישן עם המשפחה.

תכונות לעבודה בחו"ל

ישנם מחפשי עבודה שמכוונים את עצמם אך ורק לעבודה במשרות רילוקיישן. מלבד הרצון לשנות אווירה ולמצוא את עצמם בסביבת עבודה ששונה מבחינה תרבותית והתנהלות מקצועית, הם רואים במשרות רילוקיישן הזדמנות להתנסות בחוויה של התנתקות מן הארץ למספר שנים והזדמנות להתנסות באורח חיים שונה במדינה אחרת.

במשרות שכוללות נסיעות מזדמנות לעבודה בחו"ל, תהיה לרוב דרישה מן המועמד ליכולת עבודה עצמאית מול לקוחות החברה בחו"ל. הסיטואציה של השמה בהייטק בחו"ל יוצרת מצב שבו המועמד לתפקיד צריך לקבל לרוב החלטות עצמאיות ולדעת כיצד להתנהל מול אלו שהוא עובד מולם בחו"ל, ללא אנשים מסביבת העבודה המוכרת והתומכת שלו שיכולים לעמוד לצידו.

גם במשרות של השמה בהייטק ברילוקיישן קיימת חשיבות לתכונות כמו חשיבה עצמאית, אסרטיביות, נחישות ולא פחות חשוב, ידע רב וטוב בשפות (קריאה, כתיבה ודיבור). תכונות נוספות לעובד של משרות הכוללות נסיעות לחו"ל או רילוקיישן הן דרישה לראייה מערכתית וירידה לפרטית וכמו כן, יכולת טכנית ויכולת עבודה טובה בצוות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה