דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 22 ביולי 2010

משרות דרושים - ומיקום העבודה

משרות דרושים הייטק ומיקום עבודה


חיפוש עבודה בעולם ההייטק מאפשר למחפש העבודה לבדוק אופציות תעסוקה באזורים שונים ברחבי הארץ. במשרות דרושים הייטק רבות עשויה להופיע לעתים עדיפות לגיוס עובדים מאזור ספציפי בארץ.

למשל, חברה שהמיקום שלה נמצא בעיר חיפה, עשויה לציין בתוכן המשרה עדיפות לגיוס של אנשים מאזור חיפה והעמקים. מעסיקים המגייסים למשרה מסוג זה יעדיפו לזמן מועמדים עם קורות חיים המציינים את עדיפותם למועמד מן האזור, לעומת מועמד מאזור רחוק יותר.

הדבר נובע מרצון החברה שהמועמדים למשרה יישארו זמן רב יותר בחברה ולא יעזבו מתוך ייאוש הנובע מנסיעות ארוכות. בנוסף, בגיוס מועמד ממקום רחוק ממיקום החברה, קיים סיכון כי המועמד יעזוב ברגע שתזדמן לו משרה חדשה הקרובה למקום מגוריו.

כמו כן מועמד המגיע מרחוק צריך לקחת בחשבון את אפשרויות המשרה לקבלת רכב חדש מהחברה בה יעבוד, משרות המציעות רכבים הן יותר אטרקטיביות והמועמד החדש אינו צריך לדאוג לתחבורה ציבורית או זמינותה באיזור מגוריו, בניגוד למשרות הייטק אחרות.

חברות השמה בהייטק ואתרי חיפוש עבודה באינטרנט, מגדילים לעשות ומציינים פעמים רבות במשרות דרושים הייטק את המיקום הספציפי של החברה. כל זאת על מנת למשוך מחפשי עבודה ספציפיים שגרים באותו אזור, שהעבודה תתאים ותהיה נוחה להם מבחינת מיקום.


כיצד לכוון למיקום עבודה מתאים


במידה ואתם מעוניינים לעבוד אך ורק בעיר ספציפית, חשוב לזכור כי במצב הנוכחי מרבית המשרות בארץ נמצאות באזור המרכז. יש לקחת בחשבון שאם תגבילו את עצמכם לאזור עבודה ספציפי כמו למשל, עבודה בעיר אחת בלבד, תמצאו כמות משרות נמוכה מידי. הדבר עשוי להקטין את הסיכויים למצוא עבודה במהירות רבה יותר. משמע: חיפוש משרות דרושים הייטק מתאימות ייקח זמן רב יותר.

קיימת אפשרות למצב הפוך: מחפשי עבודה מרחיבים את טווח המיקום של משרות דרושים הייטק, אך הם עצמם גרים באזור פחות מוכר כמו למשל, כפר או יישוב הנמצא קרוב לעיר מרכזית. מיקום לא מוכר בקורות החיים עשוי להשפיע על בחירת המעסיק אם לזמן אתכם לראיון עבודה.

על מנת לשפר את הסיכויים רצוי כי תציינו בקורות החיים שלכם לצד אזור המגורים שלכם, ליד איזו עיר מרכזית אתם גרים. לדוגמא: אם אתם גרים בכפר מע"ש שבאיזור המרכז, טוב יהיה אם תציינו בקורות החיים שלכם בסוגריים כי מיקומו הוא ליד הערים רמת גן ותל אביב. מה שיבהיר למעסיק כי אתם קרובים ונגישים למקום העבודה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה