דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 13 ביולי 2010

השמה בהייטק לסטודנטים

השמה בהייטק לסטודנטיםהשמה בהייטק מתמחה לא רק בשיבוץ של אנשים שסיימו את לימודיהם במקצוע טכנולוגי שיכול להתאים לתפקידים בהייטק. השמה בהייטק עוסקת בין השאר גם בהשמה למשרות המתאימות לסטודנטים שמעוניינים להשתלב בעולם ההייטק, תוך כדי תקופת הלימודים שלהם.

השמה בהייטק לסטודנטים יכולה להיות מוצלחת מאד והיא תלויה בכמה פרמטרים שחשוב לשים עליהם את הדגש. ראשית, על המועמד להבליט את התכונות האישיות שלו שיכולות להעיד כי יש לו רצון ויכולת להשקיע ולהצליח בתפקיד. תכונות כגון חריצות, יכולת קליטה ולמידה מהירה, דיוק, ריכוז ועמידה תחת עומס עבודה רב ולחץ יכולות להועיל ברושם שיהיה על מעסיקים שיקראו את קורות החיים שלהם.

חשוב כי יושם דגש בקורות החיים של המועמד על מוסד הלימודים שבו הוא רוכש את השכלתו. ניתן לצרף גיליון ציונים לקורות החיים שימחיש את הצלחתו של המועמד להשמה בהייטק, במקצועות הנוגעים לתפקידים אליו הוא מעוניין להגיש מועמדות. קיים סיכוי סביר מאד שהמעסיקים המגייסים יראו את גיליון הציונים ואת המוסד שבו רוכש הסטודנט את ההשכלה ויסיקו כי יש לו פוטנציאל רב לתפקיד בהייטק המתאים למשרת סטודנט ויזמנו אותו לראיון עבודה. בנוסף, קיימת חשיבות לשים דגש בקורות החיים על הידע במחשבים שקיים ברשות המועמד, כמו גם ידע בתוכנות ושפות מחשב שונות.


הכנה עצמית וידע לימודי


הכנה עצמית לפני ראיון עבודה שתכלול בירור של המועמד על החברה ממקורות שונים, כמו אנשים מסביבתו הקרובה והרחוקה שמעורים בעבודות בעולם ההייטק היא חשובה. ניתן להיעזר גם בחברים ללימודים שעובדים באותה חברת הייטק או בחברות הייטק אחרות ולקבל עצות וטיפים לראיון העבודה או לתפקיד אליו מחפש העבודה מועמד.

יש לקחת בחשבון שייתכן ובראיון העבודה למשרת סטודנט יישאלו מועמדים על הידע שקיים ברשותם בתחום הנוגע לתפקיד. מומלץ לעשות חזרה קצרה על חומר שנוגע לסוג התפקיד המיועד.
בסופו של דבר קבלה לעבודה למשרת סטודנט עשויה לתרום לכישוריו של העובד ולצבירת ניסיון תעסוקתי. הסיכויים להתקדם בחברות אחרות בעולם ההייטק הם גבוהים, במיוחד לאחר שיסיים את חוק לימודיו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה