דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 11 באוגוסט 2010

השמה בהייטק וכתיבת קורות חיים באנגלית

כתיבת קובץ קורות חיים שיווקי והולם אשר מייצג את הניסיון התעסוקתי של המועמד ואת יכולת התאמתו לתפקידים אותם הוא מחפש, היא הבסיס לתחילתו של תהליך חיפוש העבודה.

בהשמה בהייטק נדרשים המועמדים להגיש קובץ קורות חיים עדכני בעברית, אך במקרים רבים, מבקשים המגייסים בהשמה בהייטק קובץ קורות חיים נלווה באנגלית. מעבר לכך, קיימות חברות הייטק בארץ שמהוות סניפים של חברות הייטק בינלאומיות ומעצם כך, תהיה דרישה להגשת קורות חיים שכתובים באנגלית בלבד על מנת לבצע השמה בהייטק ולענות על דרישות אותן חברות גלובליות.

כל זה אינו סותר את העובדה כי העבודה עצמה תהיה בסניף המקומי של חברת ההייטק בארץ. לשם כך, מומלץ כי כל מחפש עבודה המועמד להשמה בהייטק יכין לעצמו, בנוסף לקובץ קורות החיים בעברית, גם קובץ קורות חיים באנגלית.


עשה ואל תעשה בכתיבת קורות חיים באנגלית


כתיבת קובץ קורות חיים באנגלית שונה במעט מכתיבת קובץ קורות חיים בעברית. ראשית, מומלץ וכדאי להסתמך על קובץ הקורות החיים שלכם בעברית ולקחת ממנו כמה שניתן מבחינת ידע שיעזור לכם להבליט את הניסיון המקצועי שלכם. שנית, חשוב לזכור כי הטעות הבסיסית של כתיבת קובץ קורות חיים באנגלית תהיה לתרגם מילה במילה את קובץ קורות החיים שלכם בעברית.

מעבר לעובדה שייתכן סיכוי והתרגום יהיה קלוקל, להשמה בהייטק בחברות בינלאומיות עשויה להיות תפיסה שונה על כיצד קורות חיים באנגלית צריכים להיות כתובים ומנוסחים. לכן, היעזרות באנשי מקצוע לכתיבת קורות חיים באנגלית היא מומלצת או בעזרה באנשים בעלי ניסיון בכתיבת קורות חיים ובאנגלית בכלל.

בכתיבת קורות חיים באנגלית לצורך השמה בהייטק רצוי להבליט את שמות מקומות הלימוד שבהם רכשתם את ההשכלה שלכם בתחום שבו אתם מחפשים עבודה. מעבר לכך, חשוב מאד לפרט מה משמעות התפקידים שעסקתם בהם בעבר. בנוסף, נהוג להוסיף בקורות חיים באנגלית גם ניסיון של התנדבויות במהלך חייכם במקומות שונים וניסיון חיים שהוא מעבר לניסיון המקצועי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה