דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 2 בספטמבר 2010

השמה בהייטק ואבטחת מערכות מידע

בכל חברה, קטנה כגדולה יש הכרח להגנה על מערכות המידע השונות שבה מפני גורמים עוינים למינם, שעלולים לגרום נזק עקיף וישיר לידע הגלוי והסודי שקיים במאגרי המידע של החברה. אבטחת מערכות מידע בעולם ההייטק הינה תחום נרחב שבו ניתן למצוא משרות דרושים שבהן מתבצעת השמה בהייטק בהתמחות בתפקידים שעיקרם הוא הגנה על מערכות המחשב של החברה מפני סיכונים וגורמים חיצוניים שעלולים לפגוע בהן.

כמו כן, קיימת חשיבות לפיתוח, בקרה ומעקב תמידי לצורך הגנה על מערכות המידע בארגון. באפשרות מחפשי עבודה בעולם ההייטק לפנות לעזרה בחברות השמה בהייטק בנוגע לחיפוש משרות הקשורות לתחום אבטחת המידע

בהגדרתו, תחום אבטחת המידע הוא שם כולל למגוון התפקידים שקיימים בהשמה בהייטק וכוללים אחריות ושמירה על חיסיון של מידע. אותו מידע צריך להיות נגיש לגורמים ספציפיים אשר רק הם מורשים להשתמש בו מכל עובדי הארגון. כמו כן, קיימת חשיבות לשלמות ואמינות המידע בארגון.

מסיבה זו, השמה בהייטק בתפקידי אבטחת מערכות מידע היא של מועמדים אשר יש בידם השכלה וניסיון קודמים בתחום. עליהם לדעת כיצד להגן על המידע שכבר קיים ולשמור על שלמותו, במקביל להכנסת מידע חדש וכיצד בכל התהליך הזה מתבצעות פעולות שונות שיאפשרו אבטחה משמעותית וגבוהה של המידע בשגרת העבודה היום יומית. בנוסף, בעלי תפקידים באבטחת מידע צריכים לשמור גם על המידע של הלקוחות שעובדים עם הארגון על מנת שבמידה ויש פגיעה כלשהי באבטחת המידע של הארגון, לא תיווצר שרשרת פגיעה שתגיע גם למערכות המידע של הלקוחות שעובדים עם הארגון.

בהשמה בהייטק מוצעות משרות שונות של אבטחת מידע וברבות מן המשרות קיימת דרישה להשמה בהייטק של עובדים שיהיו בעלי ניסיון של מספר שנים או יותר בתחום אבטחת המידע בארגונים שונים. סוגי משרות שמוצעות באבטחת מידע בהשמה בהייטק הן למשל: מומחים באבטחת מידע למוצרי תוכנה, ראשי צוותים של אבטחת מידע תשתיתית, יועצי אבטחת מידע, אנשי תקשורת נתונים ועוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה