דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 2 בספטמבר 2010

חברות הייטק גדולות וקטנות

בעולם ההייטק קיימות חברות מסוגים וגדלים שונים. לרוב, סוגי התפקידים המוצעים במשרות הייטק יהיו הכרחיים בחברות ההייטק השונות, ללא קשר לגודלן. מה שיהיה משמעותי ושונה בין חברת הייטק גדולה ומפותחת, לבין חברת הייטק קטנה שנמצאת בתחילת דרכה (או ששמה לעצמה למטרה להישאר חברה קטנה ומפותחת בעצמה) הוא כמות התקנים שיש למשרות הייטק בכל חברה וחברה

משמע, ככל שחברת הייטק היא קטנה יותר, כך גם כוח האדם שלה הוא קטן יותר מבחינה מספרית וכן גם כמות התקנים שישנה לכל תפקיד. ישנם מחפשי עבודה שיעדיפו להתחיל לעבוד בחברת הייטק קטנה ולהתנסות בעבודה בחברה שבה היחס הוא אישי יותר לכל עובד ועובד וגם תשומת הלב לעבודה עצמה וההכשרה הם יותר ממוקדים, מהסיבה הפשוטה שכמות כוח האדם היא קטנה יותר.

מאידך, ישנם מחפשי עבודה שיעדיפו לעבוד במשרות הייטק בחברת הייטק גדולה, ששם האופציות וההזדמנויות לקידום הן גבוהות ונגישות יותר.

משרות הייטק וקבלה לעבודה


במשרות הייטק בחברות הייטק גדולות יש הזדמנות כאמור להתקדם בשל היות המשרות רב גוניות ומרובות, גם בתפקידים בעלי דרגים גבוהים יותר. כמו כן, קיימת תחושה פסיכולוגית שבחברת הייטק גדולה, הסיכויים להחזיק במשרה הם גבוהים יותר והחברה עצמה היא יציבה יותר מאשר חברת הייטק קטנה.

בחיפוש עבודה אחר משרות הייטק, אין צורך לקחת את הפרמטר של גודל החברה כמשמעותי והחשוב ביותר בשיקול אם להגיש מועמדות למשרה. ראשית יש להתמקד באיתור משרות הייטק המתאימות לכישוריו של המועמד, ללא שום קשר לסוג וגודל החברה המציעה את המשרה. במידה והמועמד זומן לראיון עבודה ואף עבר את השלבים המכריעים בתהליך הקבלה לעבודה בהצלחה, או אז מומלץ כי יבחן וילמד מעט על החברה בטרם ייתן תשובה חיובית להצעת העבודה.

ניתן לבצע זאת על ידי קריאה על החברה ברשת האינטרנט, היוועצות בחברים או אנשים שמכירים את עולם ההייטק מקרוב ואולי שמעו על החברה. דבר אחרון, לא פחות חשוב, לסמוך על האינטואיציה הפנימית.
גם לאחר תחילת עבודה בתפקיד, מומלץ לפקוח עיניים ולבדוק את הלך הרוח בחברה ואת מידת הסיכויים להצליח בתפקיד ולהתקדם בחברה.
צלם בר מצווה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה