דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 9 בנובמבר 2010

השמה בהייטק - הדרך למשרה חדשה

ולם ההייטק הוא סבוך ומפותל מבחינת כמויות חברות ההייטק הרבות, סוגי התפקידים השונים והדרגים הרבים שיש בכל חברה. בתחום השמה בהייטק ניתן למצוא מחפשי עבודה רבים שהיו בעלי משרה יציבה וקבועה משך שנים רבות חברת הייטק ועקב צמצומים או משברים בחברה, קיבלו מכתב פיטורים. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר בתקופות מסוימות שבהן מתרחשים משברים גדולים בעולם ההייטק, ואז מפוטרים רבים פונים לחברות השמה בהייטק רבות על מנת להתקבל במהרה למשרה חדשה.

החשש מפני פיטורים הוא רב משום שמדובר במעבר חד מיציבות כלכלית בתנאים טובים ושכר גבוה, למצב של מובטלות ללא שכר ותנאים. מפוטרים רבים בעולם ההייטק מוצאים את עצמם מחפשים לעתים עבודה בנרות משך זמן רב. אלו שכן מצליחים להגיע לראיון עבודה בחברת השמה בהייטק או בחברת ההייטק עצמה, מתמודדים מול החשש הגדול ביותר בראיון העבודה: הרגע שבו יישאלו מדוע עזבו את עבודתם הקודמת. החשש העיקרי הוא כי הסבר על כך שפוטרו לא ימצא חן בעיני המראיין ויוביל לפסילת מועמדתם למשרה כמעט באופן מיידי. זה מותיר אותם במצב של חוסר אונים ונתינת תשובות לא החלטיות ומגומגמות.

התמודדות עם פיטורים קודמים בראיון עבודה


אז כיצד ניתן לספר בראיון עבודה לכל סוג תפקיד בהשמה בהייטק, כי הסיבה שעזבתם את מקום העבודה האחרון היה בשל פיטורים?
ראשית, חשוב מאד לזכור כי אין מה להתחבא מאחורי מסכות. פיטורים הם לא בושה וכדאי מאד להיות כנים בראיון העבודה ולספר את האמת. הסבירו שבשל קיצוצים וצמצום הוחלט כי תסיימו את עבודתכם בחברה. הדגישו כי למרות זאת, עזבתם בתחושה של סיפוק מכיוון שלמדתם רבות מהניסיון שרכשתם בתפקיד הקודם.

הראו למראיין כי הפיטורים פיתחו בכם את האמביציה והנכונות המקסימאלית למצוא תפקיד חדש שיהיה מאתגר ומעניין יותר דרך השמה בהייטק. המראיין בחברת ההשמה בהייטק או בחברת ההייטק יתרשם מן האופטימיות שלכם להמשיך הלאה, למרות הפיטורים הקודמים. הנכונות שלכם תבוא לידי ביטוי וזה הדבר החשוב ביותר. הדגשה של תחושת המיצוי מן התפקיד הקודם ורצון "לגלות עולמות חדשים" בתפקיד חדש תגדיל את סיכוייכם להתקבל למשרה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה