דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שבת, 13 בנובמבר 2010

האם מתאים לי לעבוד בהייטק?

עולם ההייטק מציע מגוון משרות בנושאים שונים, המשכורות די טובות ומבלי להתייחס יותר מדי לתקופות המשבר השונות בענף ההייטק, הביקוש הגדול עדיין קיים במשרות הייטק ואם תחפשו עבודה בתחום תוכלו למצוא בעזרת חברת השמה בהייטק משרה שתתאים לך.
העבודה בהייטק תורמת ומקדמת, אך גם דורשת מכם לא מעט. האם אתם מתאימים לעבודה בהייטק?

חברות הייטק גדולות מונות מאות עובדים ולפעמים גם יותר. המבנה הארגוני מאוד ברור, מצד אחד תוכלו לראות חלוקה מסודרת למחלקות, פרויקטים וכיו"ב. מצד שני ישנה היררכיה ודרגים ניהוליים מאוד ברורים, פרוטוקולים ונהלים שעושים סדר ארגוני וסדר בסמכויות השונות.
יש כאלו שבשבילם המבנה הזו יתאים ומאוד נוח להם עם הסיטואציה שבה מאוד ברור להם מה מצפים מהם ומה מקומם, אחרים יכולים לחוש כאילו הם "עוד לבנה בחומה הגדולה" ולא ירגישו בנוח עם זה.
בניגוד לחברות סטרטאפ קטנות ששעות העבודה בהם קיצוניות ואינטנסיביות, בחברות הייטק שעות העבודה יחסית נוחות והגיוניות. גם בחברות הייטק ישנם יעדים ותקופות בהם תידרשו לעבוד יותר, אך גם זאת משתנה בין מחלקה למחלקה ובין חברה לחברה.

הביטחון שבמקום העבודה מאוד חשוב לנו וכיום כשעובד מתקבל לעבוד בחברת הייטק לא ניתן לדעת האם זה מקום העבודה שילווה אותו עד הפנסיה, התדמית שיש לחברות הסטרטאפ בהפתעות הפיטורין המתרחשות לא פוסח גם על הייטק. ישנם מצבים שקורים שינויים גם בחברות הגדולות שעשויים לגרום לפיטורים גם של מחלקות שלמות. בסופו של דבר בהרבה חברות הייטק גדולות ובינוניות תוכלו לקבל סיוע ותמיכה מקצועית למציאת עבודה חדשה במצבים כגון פיטורין מנסיבות מסוימות.
והשכר, מרכיב חשוב מאוד. בחברות הייטק לרוב ישנם מדרגות שכר בהתאם לתפקידכם וניסיונכם המקצועי, לימודים ותארים ועוד כמה גורמים. בחברות הגדולות ישנם דיוני שכר, זה יכול להיות פעם בשנה, פעם בחצי שנה או כל זמן אחר שיקבע.
חברות ההייטק פועלות בצורה בירוקרטית, החל מתהליך הגיוס ועד השמה בפועל החברה. לא יעשו לכם שם אבחון דידקטי אבל תעברו שלבי גיוס מאוד מסודרים לחברה. התהליך הבירוקראטי נועד לשמור על סדר ויציבות, בכל מקרה הבירוקרטיה יכולה להיות גם מאוד טובה בשבילכם.
לבסוף אתם תחליטו אם זה מתאים לכם. אולי תגלו שבשבילם זה יהיה המקום עבודה המושלם, משכורת ראויה ותנאים טובים, המבנה הארגוני וסביבת העבודה נוחים מאוד ויודעים בדיוק מה מצפים מכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה