דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שבת, 13 בנובמבר 2010

כך אנו נראים בראיון עבודה בהייטק

זה נשמע כמו משרה ממש טובה, וזה לא כל כך משנה איך הגעתם אליה, בין אם פתחתם את עיתון העסקים שלכם ושם בין המודעות של הדרושים לפתע ראיתם את המשרה המסקרנת, או בין אם זה דרך חברת השמה בהייטק שבאמצעותה קיבלתם את הצעת העבודה, הראיון עבודה יהיה השער שלכם לכניסה לתפקיד החדש.

הוזמנתם לראיון עבודה תחום ההייטק, יש כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם יוצאים לדרך.
ראשית, אתם כבר יכולים להיות רגועים, אם הוזמנתם לראיון עבודה כנראה שהקורות חיים שלכם עמדו בקריטריונים הדרושים כדי להתמודד על התפקיד. כידוע, עולם ההייטק מציע מגוון רחב של תפקידים בנושאים שונים ולראיונות עבודה יוזמנו רק אלו שמתאימים לתפקיד.

ישנם המון אנשי הייטק שניסו להתקבל למשרות, אך לא הצליחו בראיון העבודה בגלל חוסר מוכנות, ולחלוטין, יש לנו את האפשרות לשפר את התדמית והמקצועיות שלנו אם נגיע מוכנים.
הלחץ לפעמים מגיע מהתחושה שראיון עבודה זה סוג של מבחן ושם אנו נמדדים, ראיון עבודה זה ההזדמנות שלכם להבליט את התכונות והמקצועיות שלכם ויש לכם שליטה בכך יותר מאשר אתם חושבים. נכון שזה יכול לשפר ולקדם את הקריירה שלנו, אך גם חשוב לזכור שזה לא חתונה קתולית או נישואים אזרחיים, זה מקום עבודה פוטנציאלי וצריך להתייחס אל זה כך.

השפת גוף שלנו מדברת בשבילנו, לפני שלומדים לשלוט בה, נלמד איפה היא באה לידי ביטוי בראיון.
חשוב מאוד להגיע לראיון עבודה רגועים ונינוחים, התחושות שלנו מועברים לסובבים אותנו לפעמים מבלי שנרגיש, אם תהיו לחוצים ומהוססים יש סיכוי גדול מאוד שהמראיין יבחין בזה מהר מאוד.
גם הייצוגיות שלנו נבחנת כבר ברגעים הראשונים, הקפידו על לבוש מכובד, כמובן שלא להגיע בצורה מוזנחת מדי אך גם לא מומלץ להתהדר מדי ולהגיע בחליפה ועניבה על מנת לא לגרום לאי נוחות.

כידוע וכפי שהוזכר, לראיון העבודה תגיע לאחר שעברת בהצלחה את שלב הקורות חיים, תהיה בטוח שהמראיין כבר עבר על הקורות חיים ואף יתכן שהם יהיו לנגד עיניו על השולחן בזמן הראיון עצמו.
כך שבאמת אין צורך להרחיב על דברים שכבר הורחבו בקורות חיים.
שב בנוח, תנסה להיראות רגוע ובמיוחד אל תראי תסמיני עצבנות כגון הקפצה של הרגל.
סביר שהראיון יפתח בשיח מקדים, זו הנקודה שתלמדו אחד על השני המון, התחושות יקבעו את אופי המשך הראיון וחשוב שכבר פה יהיה רושם ראשוני טוב ככל האפשר.

חשוב מאוד שתתנהג בטבעיות, כי אם לא ישימו לב לכך, וחלק מהעניין של ראיון עבודה זה לבחון פנים מול פנים אם אתה מתאים לסביבת העבודה בחברה.
ביטחון עצמי נמוך זה לא התדמית שנרצה להשאיר, אך גם ביטחון עצמי גבוה מדי מתפרש מהר מאוד לשחצנות והתנשאות, זה ממש לא הרושם שאתם רוצים להשאיר בראיון, שמרו גם על מעט צניעות.
תבואו בגישה חיובית, תאמינו בעצמכם, תרגישו טוב עם עצמכם וזה ישפר לכם את ההצלחה בראיון.


(נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות אך מיועד לגברים ונשים כאחד)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה