דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 18 בנובמבר 2010

משרות JAVA - וציפיות המגייסים


בשוק התעסוקה בחברות תעשייתיות שונות וכן בחברות הייטק רבות, ישנה דרישה רבה למועמדים בתחום התכנה והחומרה. משרות JAVA רבות מפורסמות חדשות לבקרים במקורות תעסוקה שונים. תהליך חיפוש משרות JAVA מתפרס על פני עיתונים, מקומונים, אתרי אינטרנט לחיפוש עבודה, חברות השמה בהייטק ומפה לאוזן. המועמד המגיש את קורות החיים שלו למשרות JAVA רצוי שיהיה דרוך ובעל אוזן קשבת כל העת למהלכים בשוק העבודה בתחום זה.

במידה ויש ברשותכם השכלה בתחום התכנה והחלטתם לחפש משרות JAVA המתמקדות בהתמקצעות ומיומנות בשפה זו, רצוי כי תדעו מראש מה הן הדרישות שאותם תרים המעסיקים והמגייסים השונים. הכנה והבנה מוקדמת של דרישות וציפיות המגייסים ממועמדים שמגישים את קורות החיים שלהם למשרות בתחום זה, יקדמו את סיכויי המועמד להתקבל אליהן.


מעקב ובדיקה מתמדת אחר התפתחויות חדשות


במקרה שבו המועמד עבר את כל שלבי המיון בהצלחה (שכוללים ראיון עבודה ולעתים גם מבחני מיון) והתקבל למשרה, מתחילה בפניו דרך מלאת אתגרים, משימות וחובת הוכחה. דרך זו היא מעניינת ברוב המקרים, אך במקביל אליה נתקל העובד במכשולים ובעיות שעליו להתמודד עמם בעצמו.

בעולם התכנה בכלל ומשרות JAVA בפרט קיימת דרישה גבוהה מאד למצוינות, דייקנות, השקעת מאמצים וחשיבה "מעבר לקופסה". עולם ההייטק הוא עולם דינמי. מסיבה זו כל מי שעוסק בתחום, כמו גם במשרות JAVA יש מן ההכרח כי יהיה עם האצבע על הדופק ללא הרף.

עליו לבדוק, עדכונים, פיתוחים ושינויים בתחום שבו הוא עוסק ולהשתנות, או לכוון את עצמו להמשך עבודה בהתאם להם. אם למשל, מתכנת JAVA עוסק בתכנות ופיתוח כלשהו ותוך כדי עבודתו, התווסף עדכון או פיתוח חדש למה שהוא עוסק בו, עליו ללמוד אותו במהרה ולשיים אותו בעבודתו. גם אם יחפש בהמשך עבודה חדשה במשרות JAVA, יהיה עליו להוכיח ידע בפיתוחים החדשים שנוספו. הוספת הידע בקורות החיים עם צבירת הניסיון הוא הכרחי.

שימת לב להתפתחויות הטכנולוגיות והתאמה מקסימלית אליהן תוך כדי תהליך עבודה, היא חשובה ומסייעת לעובדים בתחום, להישאר מקצועיים ולהמשיך להשתמש במקביל בידע הטמון בהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה