דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 22 בדצמבר 2010

משרות הייטק ורשתות חברתיות

ללא שום תחזית, כוחן של הרשתות החברתיות עלה בשנים האחרונות. במקור הוקמו הרשתות החברתיות לצורך של תקשורת בין בני אדם אשר פותחים לעצמם פרופיל עצמאי. עם הזמן החלו להבין מעסיקים כי כוחן של הרשתות החברתיות באינטרנט הוא עצום. בשל העובדה שהרשתות מאגדות בתוכן קשר וירטואלי בין עשרות אלפי בני אדם, הן מאפשרות חופש מידע ודינמיות מרובה בין הגולשים.

כתוצאה מכך החלו עם הזמן מעסיקים להשתמש ברשתות החברתיות כפלטפורמה לפרסום משרות משלהן עבור גולשים. מעבר למעסיקים וחברות השמה רגילות, החלו גם חברות השמה בהייטק המפרסמות משרות השמה בהייטק, להשתמש ברשת החברתית לצרכים אלו. חברות השמה פתחו כרטיסי עסק משל עצמן.

בתוך כרטיסי הפרופיל הן אפשרו לגולש לקבל מידע עליהן ועל משרות הייטק חדשות ומשרות הייטק שמוצעות להשמה מזה זמן מה. כמו כן, החברות מפרטות בפרופיל שלהן על אופי החברה עצמה וסוג המשרות שהיא מגייסת עבורן. אם מדובר בחברת השמה שמפרסמת משרות הייטק, היא תדאג לפרסם זאת אצלה בכרטיס הפרופיל ברשת.

שיווק עקיף וישיר של חברות השמה


הרשתות החברתיות יוצרות מקום עבור חברות השמה ומעסיקים שרוצים להפיץ כמה שיותר מידע על משרות הייטק למחפשי העבודה. מנגד, גולשים אשר משתמשים ברשת החברתית, מקבלים הצעות להצטרף לפרופילים של כרטיסי המעסיקים. לרוב, הם מגיעים אל החברות הללו דרך הזמנה יזומה של החברות להצטרף אליהן ברשת.

ישנם מקרים בהם גולשים אשר נמצאים ברשת החברתית ממליצים לחבריהם להצטרף לאותן חברות ולראות מה מתחדש בתחום משרות הייטק. חברות ההשמה והגיוס מרוויחות מעצם הפעילות ברשת החברתית שיווק ופרסום רב. הרשת החברתית מהווה עבורן נדבך לשיווק, גם של משרות הייטק וגם של עצמן כחברות השמה או כחברות מגייסות.

בתוך כרטיס הפרופיל אותן חברות גם מציעות שירותים נוספים כמו למשל: סקרי דעת קהל על עולם התעסוקה וכו'. החברות עצמן לא מסתפקות בפרסום משרות הייטק רק ברשת חברתית, שהיא בעלת אתר אחד בלבד. במידה וישתמשו בפלטפורמות נוספות של רשתות חברתיות לפרסום, התפוצה והפרסום שלהן יעלו. כך גם יהיו יותר אנשים שיגישו מועמדות למשרות הייטק שהן מציעות ברחבי הרשת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה