דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 22 בדצמבר 2010

חברות השמה בהייטק

השמה בהייטק התפתחה כתחום בפני עצמו עם צמיחת כוחו של שוק ההייטק בארץ. בעשורים האחרונים החלו לקום חברות הייטק רבות שקבעו את משכנן באזורי תעסוקה מרכזיים. החברות החלו לגייס עובדים במקצועות הטכנולוגיים ובכלל. מטרת החברות הייתה לבצע השמה והתאמה בצורה הטובה והמדויקת ביותר ככל שניתן לתפקידים השונים בהן.

השמה בהייטק הפכה להיות מרכיב חשוב באיתור, זימון ואבחון מועמדים לתפקידים השונים בעולם ההייטק. נישת השמה בהייטק נוצרה עקב הצורך להתמקד בהשמה שתהיה מיועדת אך ורק לעבודה בשוק ההייטק. עם עליית חשיבותה של השמה בהייטק, החלו לפרוח מרכזי גיוס בתוך חברות ההייטק עצמן. בנוסף, קמו חברות השמה בהייטק שעובדות מול חברות הייטק ומגייסות בצורה חיצונית מועמדים לתפקידים בחברות השונות. חברות כוח אדם ותיקות, הקימו מחלקות בתוך עצמן שיתמקדו בהשמה בהייטק. נוצר מצב שבו חברות הייטק מגייסות בעצמן, אך נעזרות רובן ככולן גם בחברות השמה שעושות עבורן את הגיוס. יש חברות שבוחרות לא לגייס כלל, אלא להיעזר בחברות השמה חיצוניות שיעשו עבורן את עבודת הגיוס במלואה.

יתרונות של חברות השמה בהייטק


לחברת השמה בהייטק יש יתרון רב. ראשית, חברת השמה מלווה אתכם מתחילת התהליך ועד סופו. לחברת השמה יש אינטרס מרכזי והוא להצליח למצוא עבורכם תפקיד שיתאים לכישוריכם וכמו כן לבצע השמה מוצלחת עבור החברה ששוכרת את שירותיה.

מסיבה זו, היא תעשה כל שביכולתה כדי לסייע לכם בהכוונה תעסוקתית עבור התפקיד שהוצע לכם. החברה עוקבת אחר כל התהליך שאתם עוברים ומתנהלת מול המעסיק המגייס. היא גם דואגת לעדכן אתכם פעמים רבות בתהליך ובמצב ההתקדמות שלו מול המעסיק המגייס. לעתים המלצה ונתינת גב של חברת השמה עבורכם לתפקיד מסוים, עשויה לסייע לכם מאד בסיכויי הקבלה לתפקיד. ישנם מקרים שלחברות השמה בהייטק יש משרות בלעדיות שלא תמצאו במקורות אחרים. בנוסף, יש מעסיקים כמעט אך ורק דרך חברות השמה בהייטק ולא דרך מקורות אחרים. קחו בחשבון שתוכלו למצוא אצלן משרות שלא בהכרח תמצאו במקורות אחרים בהם חיפשתם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה