דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 26 בדצמבר 2010

קורות חיים - איך לכתוב אותם ?

כמה פעמים פנינו שוב ושוב לחפש במדור דרושים?

תעשיית ההייטק מאוד מושכת לתעסוקה,כמעט את כולנו, וכשמגיעים לחברת הייטק, ביום הראשון רוב המועמדים חושבים ש ..."אין ספק שאני האדם המתאים לעבודה, זה הרי ברור מהרגע הראשון, ברגע שאכנס, הם כולם יבינו שעשו את הבחירה הנכונה". יש רק את העניין הקטן של ראיון העבודה שאותו אנחנו צריכים לעבור בשלום, וזה במקרה שהיה לנו מזל להגיע לראיון העבודה, שכן הוא תלוי מאוד בכמה מרשימים קורות החיים שלנו.

אמנם מודעות הדרושים נעשו בשנים האחרונות כלליות יותר, וזאת על מנת לגרום למספר מקסימאלי של מועמדים לשלוח קורות חיים, בתקווה שאחד מבין המוני המועמדים יוכל לאייש את המשרה בצורה טובה, אבל זה ממש לא מבטיח שכל מי שעומד בתנאי הסף באמת יתקבל בסופו של דבר לעבודה.

אין מה לעשות, כשאין ניסיון, אין ניסיון. לא תמיד זה רעיון טוב לשקר בעניין הזה, שכן הוא עלול להתגלות במוקדם או במאוחר, כן אפשר ללמוד איך לעצב קורות חיים בצורה נכונה, כך שלא יווצר הרושם שאנחנו איננו מתאימים לעבודה הספציפית בחברה הנחשקת הזו.
אז הנה כמה טיפים לעיצוב נכון של קורות החיים שלנו.

קודם כל יהיו אלו הפרטים האישיים אשר יתפסו את ראשית העמוד.
מיד לאחר מכן תרצו להוסיף את ההשכלה, וכאן כדאי לשחק עם סדר העדיפויות בהתאם לתפקיד ולחברה אליה אתם מעוניינים לשלוח את קורות החיים שלכם, זאת אומרת, לעצב את סדר התארים בצורה כזו שהנמען קודם כל ידע שיש לנו את התואר והמיומנות הנדרשת לעבודה בהייטק, ולא לשים את פיסת המידע הזו בתחתית העמוד, אחרי שהוא כבר גיבש דעה שאין לנו את הכישורים הנדרשים לעבודה זו.

רצוי להשתמש בחברת השמה בהייטק בכדי שיוכלו לבחון את קורות החיים שלנו ולתת את הדגשים הרצויים בהתאם לחברה בה אנו רוצים להתקבל, כמו כן חברות השמה, תפקידן להציב אותנו בצורה נכונה וממוקדת בחברה שמתאימה לכישורים שלנו וכמובן שאנו מתאימים הכי טוב לדרישותיה של החברה. לא כל אחד מתאים לעבוד ב-IBM ולא כל אחת מתאימה לעבוד ב-NESS

רצוי מאוד לעצב זאת כך, גם אם התואר הנדרש הוא בעצם הראשון שרכשתם, ומאז כבר רכשתם עוד התמחויות ואולי עוד תארים, אבל שבעצם לא רלוונטיים לעבודה מסוג זה.
הפונט וגודל הגופן מתבררים כמשפיעים על החלטה מכרעת בנושא הזה, שכן, נמען שמוצא את עצמו מתאמץ לקרוא את קורות החיים שלכם, יתייאש במהירות, וזאת כמובן לאור העובדה שלא רק את הקורות חיים שלנו הוא קורא, אלא של עוד מועמדים.

רצוי להוסיף רשימה של כישורים מיוחדים, ו/או מיומניות עיקריות שיש באמתחתכם שרלוונטים לעבודה מהסוג הזה, זאת אומרת להימנע ממידע מיותר ולא רלוונטי, כי, שוב, הנמען עלול למצוא את עצמו מבזבז זמן יקר על מידע חזר תועלת ולעבור הלאה למועמד הבא.
ואחרון הוא לשמור על קורות חיים מסודרים ונקיים ולדעת להפיץ אותם בכל צורה אפשרית (מייל, פקס, דואר, דרך חברות כוח אדם, מעסיקים פוטנציאלים וכו').

אם תרצו לקבל עוד מידע אודות כתיבת קורות חיים אתם מוזמנים לבדוק את האתר הבא כאן!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה