דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 27 בדצמבר 2010

הזנחת משאבי אנוש - המועמד שנופל בין הכסאות

קרה לכם שהייתם בראיון עבודה ? ציפתם לתשובה וחיכיתם ולא הגיעה התשובה . התקשרתם כדי להבין האם קיבלתם את התפקיד , נאמר לכם שעדיין אין תשובה ושעדיף להמתין בסבלנות. אחרי שהשקעת ועברת הכנה, הגעת לבוש הולם, נבחנת , ושיחקת משחקים לבקשתם ,המועמד יושב בבית ובזמן שהוא מחפש עבודות אחרות , הוא מתפלל בלב , שיתקשר אליו המעסיק ויבקש להגיע כדי לחתום על חוזה.
הרבה מועמדים מחכים לתשובה לעבודה הנכספת שבשבילה הם השקיעו מאמצים רבים, בהרבה מקרים יחכו שבועות ולעיתים גם לא יקבלו תשובה. הציפייה לתשובה מוגדרת אצל רבים מן המועמדים כחלק הכי קשה בתהליך חיפוש העבודה.

חברות רבות מתגאות במערכות המידע העצומות שיש להם, כוח העבודה הרב, ועדיין הרבה מועמדים נופלים בין הכיסאות, מחכים לתשובה ראויה על הזמן שהם השקיעו. בעידן שבו לכל חברה יש מערכת ERP ששולטת על כל נתון בחברה ומחוצה, מאות מועמדים נזרקים ללא טיפול נאות.

חברות השמה בהייטק מעניקות מענה חיצוני להשמה נכונה וטיפול במועמדים, ולמעשה מכסה את כל נושא משאבי האנוש בצורה חיצונית לחברה עצמה, החיסכון בכוח אדם ובהתעסקות אינו זול ולעיתים יכול לעלות סכומי כסף גדולים, לכן לרבות מן החברות יש מערכות ERP לטיפול בכל נושא הגיוסים וטיפול במועמדים.


מערכות ERPלמערכות ERP כמו SAP יש מודלים שמתמקדים בגיוס ומשאבי אנוש (מודול HR) ומלא מערכות גיוס ממוחשבות, החברות החליטו ליישם את המודולים כדי גם לחסוך במשרדי משאבי אנוש ובעלותם היקרה, וכן בגלל שחשבו שבתוך החברה יצליחו לעשות את העבודה יותר טוב, אך בגלל חוסר הבנה ביישום המודל, האיש הקטן שמגיע לבקש את המשרה לא עובר דרך נהלים, ופרוצדורות מובנות טיפול – היישום עולה הרבה, ולא מפיק תוצאות רווח ישירות.

הזנחת המועמד הינה טעות נפוצה, אין ספק שיש קשר אמפירי בין אופי הגיוס של החברה לאיך שהחברה נתפסת בעיניי הציבור. כי חברה שלא תיתן את השירות למועמד שמשקיע ונותן את זמנו לחברה בתקווה שישיג עבודה, ככל הנראה לא תיתן את השירות הנאות ללקוח.

לכן כדאי להשקיע יישום במערכות שיגדירו לוח זמנים ופרוצדורות לתהליך. למשל אם החברה מבצעת ראיון עבודה, היא יכולה לשמור את הנתונים במערכת, ולהגדיר זמן תשובה למועמד, לכתוב אפילו כמה מילים על המועמד, ובמה הוא בסדר ובמה לא. המועמד ברוב המקרים יקבל את הפידבק בחיוב, ואפילו יודה לחברה על אופי הטיפול גם אם הפידבק ממש אינו חיובי
עבור המועמדים, כדאי לעקוב אחר תשובות המעסיקים, לתפוס אותם במיילים טלפונים וכו', גם במידה ולא התקבלתם עדיף לדעת תשובה, ולשפר את עצמכם לפעם הבאה, בכך שתבקשו פידבק מהמראיין ותיישמו שינויים לפי הצורך הנראה לכם.

(חשוב לזכור שכל חברה מחפשת אלמנטים אחרים במועמדים שלה ולכן יש לקחת דברים בפרופורציות)

רשימת חברות שמפתחות מערכות גיוס ו HR עבור חברות ניתן למצוא באתר : http://www.hrs.co.il/code/index/companies.asp?grpnum=16&catnum=146&subcatnum=573

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה