דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 22 בפברואר 2011

קריירה חדשה דרך מודעת הדרושים

אחד הדברים המעניינים שקיימים בחברה הישראלית הוא השוני בין מעושר האנושי שקיים בה לבין ההסכמה הכללית לגבי המסלול המתאים והנכון להצלחה. מדינה שמורכבת מערב רב כל כך של לאומים, דתות, עדות, מנהגים ורמות הכנסה מכוונת דרך מערכת החינוך את כל הבוגרים שלה למסלול קבוע של חינוך לתעודת בגרות, שירות צבאי, הקמת משפחה, לימודים גבוהים, עבודה מכניסה ורכישת בית והתבססות כלכלית. גם אוכלוסיות המתקשות לעקוב או להיות מסוגלות להגיע להישגים כאלה, עדיין חולמות להגיע אליהן. ניתן לראות איך צומחת בישראל שכבה חדשה וחזקה של בני נוער שאפתניים ומוכשרים, המתעניינים בטכנולוגיה ויעשו הכול בכדי להגיע אחרי שירותם הצבאי והטיול המסורתי לחו"ל להתפרק קצת, בכדי לבסס לעצמם משרות נחשקות בהייטק. מי אינו רוצה להגיע לעבוד במקום צעיר, בו ההכנסות גבוהות יחסית לוותק, בו יש בונוסים והטבות, הרבה פעמים רכב צמוד ואפשרויות קידום.
אין זה פלא אם כך שגם צעירים שטרם סיימו תיכון מתכננים את עתידם המקצועי והכלכלי, בודקים אפשרויות לימוד ואפילו מקלידים מילים כמו דרושים QA במנועי החיפוש בשביל לדעת מה התחום הלוהט ביותר כרגע ולתכנן את עתידם בהתאם. תחום ה- QAהוא תחום רחב אמנם וחברות שונות ידרשו רמות השכלה ומקצועיות שונות בכל הקשור לאבטחת מידע ואבטחת איכות אבך עדיין עבור רבים זה יכול להיות תחום מצוין לכניסה אל תוך משרות ההייטק מבלי לסיים תואר מהנדס או לבלות שנים ארוכות בלימודים גבוהים לפני שאפשר להתבסס כלכלית.
בכל מקרה מה שחשוב ביותר עבור מי שמתחיל בבניה של קריירה היא ההבנה שגם אם בהייטק דברים קורים יחסית במהירות רבה וכסף רב יחסית מסתמן כאופציה זמינה, עדיין מדובר במהלך שידרוש מאיתנו הרבה מאמץ ונכונות. התמדה, סבלנות, משמעת עצמית, מוכנות לעבוד שעות ארוכות ולעיתים בזמן פרויקטים להרגיש שממש עברנו לחיות במשרד... או שאנחנו כבר חיים בו כי אנחנו נמצאים במשרד יותר שעות מאשר בבית. עם זאת, נראה שבהרבה מקומות בארץ ובקרב הרבה אנשים צעירים זה מחיר אותו הם מוכנים לשלם בכדי לעלות על גל של הצלחה ולהיות בעלי משרה נחשקת. אז אם אתם אחרי צבא ומעוניינים לוותר על עבודות סטודנטים ( מלצרים בפטיט קייטרינג, ברמנים, נותני שירות בשלל מלונות בארץ, מוכרים, אנשי שיווק, מורים פרטיים ועוד). אם לימודי משפטים או מנהל עסקים נראים באופק אבל אתם מעדיפים להכיר את שוק העבודה מבפנים ומקרוב ואז ללכת ללמוד . לעיתים אם תהיו ממש טובים, אז על חשבון חברת ההייטק בה אתם עובדים, זה הזמן להתחיל לרדת לעומק לתוך מודעות הדרושים באינטרנט ולהבין מהן המשרות המבוקשות, הזמינות והמתאימות לכם בכדי להיכנס למערכת. לא משנה מאיזה מגזר אתם, איפה גדלתם, האופציה להצלחה פתוחה בפנכם. לפעמים זה ייקח קצת יותר זמן, לפעמים תצטרכו להשלים לימודים, לעבור מכינה קדם אקדמאית או קורסים פרטיים קצרים בכדי להיות יכולים להשתלב או ללכת ללמוד ברים הקשורים לתחום התוכנה והמחשבים, אבל עדיין המציאות הישראלית מוכיחה- החלום להצלחה חי ובועט ולכולנו יש נגישות אליו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה