דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 23 בפברואר 2011

קריירה בהייטק- חלום אפשרי ליישום

כשאנו חושבים על המילה הייטק מה עולה בדעתנו? כסף טוב? עבודה של שעות רבות במשרד? מכונית צמודה? בונוסים והטבות? תלושים לארוחות צהריים? מלונות בארץ? או שמא סטטוס חברתי וכלכלי מסוים שמאפשר לאדם צעיר לבסס את מעמדו המקצועי ולפרנס את עצמו היטב?
בתי הספר להנדסאים והפקולטות להנדסה, לימודי תכנות, אבטחת מידע וכל מסגרת אחרת בה לומדים צעירים תואר או לימודים גבוהים בלימודי המחשב מלאים באנשים עם חלום לקריירה בהייטק. הם מכוונים את עצמם להשיג משרות הייטק עם סיום הלימודים ולעיתים אפילו במהלכם. אנשים צעירים ושאפתניים אלה מוכנים לעבוד קשה וללמוד במאמץ בכדי לאפשר לעצמם תוך זמן לא רב, עם תום הלימודים לפנות לחברות השמה בהייטק, או ישירות לחברה מובילה דרך קשר כזה או אחר בכדי לארגן לעצמם כניסה אל תוך החלום של עבודה משתלמת כלכלית ומעניינת באווירה צעירה ומצליחנית.
במציאות הישראלית הלא פשוטה להתנהלות כלכלית: לימודים גבוהים או אקדמיים בשכר לימוד גבוה, מיסוי גבוה על הכנסות כמו גם על כל קניית מוצר, חוסר במקומות עבודה, יוקר מחיה גבוה והוצאות גדולות על שכר דירה ובטח ובטח הוצאות הקשורות בקניית דירה ותשלומי משכנתא, כתוצאה מכך מוצאים עצמם צעירים רבים ומוכשרים עם ההבנה שרק ענף ההייטק והחברות הגדולות והבינוניות שמפרנסות עובדי הייטק הם הפיתרון להיות צעיר ובכל זאת להתבסס כלכלית בכדי להקים משפחה, להביא תינוק לעולם ולספק את כל צרכיו-מקורת גג וביטחון ועד עגלת תינוק איכותית.
אז, שואלים עצמם אנשים רבים, איך אני עושה את זה? איך אני נכנס לשוק ההייטק? איך אני מוצא עבודה?
אז לפני שמוצאים עבודה טובה, צריך לרכוש את המקצוע המתאים. כאן יאלץ כל אדם להיות כנה לגבי יכולותיו, נטיותיו וכישוריו בכדי לכוון עצמו נכון ללימודים הנדרשים. לעיתים קרובות דווקא אנשים שלא הבריקו בלימודיהם התיכוניים ושציוניהם היו בינוניים בשל חוסר מאמץ וחוסר עניין, מתגלים בשנות העשרים שלהם אחרי שירות קרבי ובונה משמעת עצמית בצבא כבעלי התמדה נחישות וחריצות יוצאות דופן. אנשים אלה יכולים להסתער על המכינות הקדם האקדמיות ועל בתי הספר לפסיכומטרי ולהגיע למצב שתוך פחות משנה הם מרימים לרף גבוה מאד את ציוני הבגרות שלהם ומגיעים לנקודת פתיחת הלימודים במקום גבוה, ערני ומוכן לכבוש את העולם.
כך שציונים נמוכים אחרי התיכון אינם בהכרח מכשול אמיתי בדרך למשרה הנחשקת בהייטק. נושא נוסף שאותו יש לקחת בחשבון הוא האופי שלכם. האם אתם בנויים לקחת מנהיגות ולשאוף לעמדות ניהול וארגון? או שמא אתם מותאמים יותר לעמדות של יצירתיות ופיתוח מוצרים? האם אתם אנשים של פרטים, סדר ויכולת ריכוז בכל מה שדורש בדיקה דקדקנית או שניחנתם ביכולת לתקשורת ביו אישית גבוהה והתפקיד המתאים לכם הוא דווקא בניהול קשרי לקוחות סביב מוצרי ההייטק של החברה? יתכן ויש לכם זיקה להפקה ועריכה ותשתלבו בחברה המפיקה סרטי תדמית עבור חברות הייטק אחרות.
כל מה שצריך זה לבדוק ולהבין מראש מה מתאים לכם ומה אפשרי לכם, ואז למצוא עבורכם את מסגרת הלימודים הנכונה ולצאת לדרך חדשה של קריירה עליה תמיד חלמתם ומעתה היא נגישה לכם וזמינה לפתוח באמצעותה קריירה מבטיחה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה