דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 20 במרץ 2011

קצת על משרות הייטק נחשקות במיוחד

רצינו לפתוח במשפט בסגנון "כבר שנים ידוע שתחום ההייטק הוא אחד התחומים המבוקשים והטובים ביותר למקצוע ותעסוקה", אבל למה לשעמם אתכם כבר על ההתחלה? את העובדה הזאת כבר כולם יודעים, והרי התכנסנו כאן כדי לספר לכם דברים חדשים.
לדבר על המשרות הנחשקות ביותר בתחום ההייטק, זה בערך כמו לדבר על דוגמניות העל הנחשקות ביותר. הרי הייטק, כמו גם דוגמניות על, נחשקים בפני עצמם. אז לחפש את הטוב ביותר מבין הטוב ביותר? וואו, חתיכת משימה לא פשוטה.
ובכל זאת, שינסנו מותניים, והחלטנו לדבר איתכם על הקרם שעל הקצפת, על השמנה והסלטה של עולם המשרות בישראל.
לשלושה מכם שלא יודעים, נגלה שמרבית חברות ההיי טק, במיוחד המעצמות הגדולות סטייל "אינטל", "גוגל" וכדומה, מציעות, מעבר לתנאי שכר מצוינים, גם סביבת עבודה מפנקת במיוחד. אם זה בתי קולנוע, חדרי כושר, סאונות, בריכות, ג'קוזי, מסאז'ים ופינוקים אחרים. מי בכלל רוצה לחזור הביתה מהעבודה? כנראה שיש דברים שלא מספרים לכם בלימוד קורס מחשבים...
בעולם הייטק קיימים ארבעה תחומים עיקריים:
• פיתוח וייצור מערכות משולבות
• אינטגרציה, מחשבים ואאוטסורסינג
• שיווק מחשבים, רכיבים וחבילות תוכנה
• פיתוח, יחידות מחשב ומידע בארגונים
תחום ההייטק מאופיין בעשרות תפקידים שונים וסוגי משרות. לתחום מגיעים בוגרי הנדסה, מחשבים, תכנות, ביוטכנולוגיה ועוד רבים אחרים. הסטיגמה כאילו עובדי הייטק אמנם קמים אחרי 10 אבל נשארים עד השעות הקטנות של הלילה, נכונה באופן חלקי בלבד. הדבר תלוי במהות התפקיד, בגודל הפרויקט המדובר ובאיזו חברה. כמובן שגם הסטריאוטיפ הקיצוני המנוגד – יושבים כל היום ומשחקים סוליטר ממש לא נכון. נו טוב, אולי קצת.
משרות ההייטק המבוקשות ביותר קשורות לעולם התכנות, אבטחת איכות, הנדסה תעשייה וניהול, הנדסת מכונות ועוד. שיטוט באתרי דרושים הייטק מגלה ביקוש רב לעובדים בעשרות תחומים: ניתוח מערכות, ניהול צוות, הטמעת מערכות, אימות פיתוח, אינטגרציה, אבטחת מידע, רשתות תשתיות סיסטם, שפת תכנות JAVA, כספים, הנדסת מכונות, מנהל מערכות מידע, מתכנת שפת ה-C ועוד.
לפני שתבחרו משרה, עליכם לשאול אתכם כמה שאלות חשובות – מהו תחום ההתמחות שלכם? מהם היתרונות שלכם? מהם הנקודות החלשות יותר? האם אני יכול להרשות לעצמי עבודה בשעות רבות אל תוך הלילה? מהם התנאים אותם אני דורש?
הגיוון בעולם ההייטק מאפשר לכל אחד למצוא את המשרה המתאימה לו. כל מה שצריך זה הרבה סבלנות, אורח רוח וחיפוש משרות במקומות הנכונים. גם קשרים אף פעם לא מזיק.
ישנם מסלולי לימוד רבים שיכולים להביא גם אתכם אל תחום ההייטק והחיים הטובים, כגון מדעי המחשב, הנדסת תוכנה ועוד. את כולם תוכלו למצוא באתרי הלימוד השונים כגון לימודי ואחרים.
אז תחייכו, אם אתם חלק מעולם ההייטק, צפויים לכם חיים טובים במיוחד.

תגובה 1: