דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 22 במאי 2011

הייטק ועובדים מבוגרים

אמרת הייטק – אמרת צעירים, כך היתה תפיסת העולם לפני שני עשורים. לוחות הדרושים פרסמו מודעות שמהן השתמע בבירור שאין כניסה למבוגרים. האיסורים כובסו במילים יפות: "צעיר ודינמי" ; "סביבת עבודה דינמית וצעירה" – אלה רק שני מונחים שהיו מקובלים אז ומקובלים, במידה פחותה הרבה יותר, גם היום. כולם רצו ילד בן עשרים עם שלושים שנות ניסיון.

משבר ההייטק בתחילת העשור שעבר הוריד את כולם מהעץ הגבוה שעליו טיפסו. המשבר הזה היה בבירור תוצאה של התייחסות מתנשאת, על גבול המזלזלת, כלפי אנשים מעט מבוגרים מהמקובל. צעירים שחושבים שהם יודעים הכל הוא דבר די מקובל, אבל הבעיה הייתה שאנשים החלו ממש להאמין בכך. חוסר לויאליות שלהם כלפי החברות שבהם עבדו וניצול המחסור שהיה אז בעובדי הייטק נוצל עד תום. חברות חטפו עובדים זו מזו בחוסר לויאליות הדדית והצעירים היו מוכנים להחליף עבודה מהיום למחר תמורת כמה אלפי, או אפילו כמה מאות שקלים נוספים.

המעניין בכל העניין שצעירים אלה חתמו על חוזי עבודה אישיים שנישלו אותם כמעט מכל זכות סוציאלית אפשרית, רק על מנת להסיר מעצמם את הכבלים המונעים מעבר חד ממעסיק אחד למשנהו. משבר ההייטק שלח את הרוב המכריע של הצעירים האלה הביתה. לא עוד משכורות עתק, רכב צמוד ותנאים מפנקים.בבת אחת היו כולם צריכים לעבור לחיות בעולם האמיתי.

הפקת הלקחים לא אחרה לבוא: מיזמים מנותקים מהמציאות לא עלו יותר לאוויר וגם אם עלו לא גייסו הון מספיק, הלויאליות של העובדים למעסיקיהם גברה – הרבה בזכות העובדה שלא היו הרבה מעסיקים ואלה מצידם החלו לשנות אוריינטציה ולהתחיל להעסיק אנשים בגילאים הרבה יותר מבוגרים ממה שהיה מקובל. לא ניתן לומר שהעדפת הצעירים נעלמה לגמרי אבל היא פחתה מאד. הלויאליות של מועסקים מבוגרים נהפכה למעלה והם מצידם התאמצו הרבה יותר להיקלט בתחום שעד עכשיו היה מחוץ לתחום. בנוסף לכך הצעירים של תחילת שנות התשעים היו המבוגרים של אמצע העשור שעבר...

כיום היחס לעובדים מבוגרים בהייטק הוא סלחני הרבה יותר וכמות המבוגרים הנקלטים במשרות כאלה גדלה. מוסדות אקדמאיים רבים משלבים לימודי מחשבים כמעט בכל תחום לימודי משמעותי כגון לימודי מנהל עסקים או רוקחות, וחברות ההייטק מצידן מקבלות כל בוגר ראוי המוכן להתאמץ ולהשתלב בתחום ההייטק, תוך ניצול הידע המקצועי שלו לצרכים שלהן. מוסדות המלמדים לימודי תעודה במחשבים מקלים את תנאי הקבלה ומורידים את הדרישות ההתחלתיות רק כדי לקלוט עובדים חסרי ידע מוקדם אבל בעלי ידע מקצועי אחר.

חלק מהגורמים לכך הוא המחסור בעובדי הייטק ששוב נהפך למשמעותי אבל גורם חשוב לא פחות הוא ההכרה בערך המוסף של בגרות, לויאליות ומקצועיות בתחומם שקשה למצוא כיום אצל ילדים צעירים. הצעירים יישארו צעירים אבל ההייטק קבל את תעודת הבגרות שלו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה