דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 15 במאי 2011

משרות הייטק

תחום ההייטק מספק מגוון של משרות שונות בתחומים ומקצועות שונים, כאשר מעבר להיותו אחד התחומים הענפים ביותר בארץ, הרי שמדובר גם על אחד התחומים בהם גיוס הון אנושי הוא מהמפותחים ביותר במדינת ישראל, והוא מהווה אחת אחד ממוקדי התעסוקה העשירים והמשגשגים ביותר בארץ.

תחום ההייטק המבוסס כולו על הון אנושי הינו אחד מהתחומים העשירים והרווחיים ביותר במדינת ישראל, כאשר הדבר נובע משתי סיבות מרכזיות. הסיבה הראשונה לכך היא בזכות העובדה שהעולם כולו מביע ביקוש רב לתוצרי ההייטק הישראלי, מה שאומר שמתבצעות רכישות של מוצרים וחברות מידי גורמים שונים בחו"ל, דבר אשר מזרים כסף רב לתעשית ההייטק בפרט ולמדינת ישראל באופן כללי. הסיבה השנייה לעושרו של תחום ההייטק בישראל היא המענקים הרבים, וכך גם הטבות המס השונות מהן נהנות חברות ההייטק השונות בארץ. כתוצאה ממימון הרב ממנו נהנית התעשייה הזו, הרי שמדובר בצינור מרכזי המשמש לטובת פיתוח איזורים שונים במדינה באמצעות יצירת משרות הייטק והענקת תעסוקה לקהל רב של אנשים, כך למשל איזור הדרום אשר נשען כולו על משרדי אינטל הפועלים מקריית גת.

המדינה מקצה תקציבים מיוחדים אשר מטרתם היא למעשה לממן משרות הייטק שונות ולספק לאנשים מקומות עבודה, ובהחלט ניתן לראות כי היצע משרות הייטק בארץ הוא מהעשירים ביותר בין התעשיות השונות הפועלות כאן. בין התקפידים השונים בהם מגייסים חברות אלה ניתן למצוא קשת רחבה של תפקידים שונים החל מתפקידי אדמיניסטרציה ותפעול, דרך תפקידי תמיכה ובקרת איכות, תפקידי מכירות, מהנדסים, מנהלים, כלכלנים אשר סיימו לימודי מנהל עסקים וכלכלה למשל, כמעט כל אדם אשר סיים לימודיו באחת האוניברסיטאות או המכללות השונות יוכל למצוא מקום עבודה בתחום ההייטק. היצע התפקידים גדל מיום ליום כשם שקמות חברות הייטק חדשות לבקרים, כך שגם אם לא חשבתם שתחום הלימודים אותו בחרתם יכניס אתכם לעולם ההייטק, תגלו כי עולם ההייטק אוחז בחובו מגוון רחב של משרות ותפקידים אשר רק מחפשים אדם אשר יאייש אותם.

חיפוש משרות הייטק

מאחר ומרבית משרות הייטק מתייחסות לתפקידים מקצועיים הרי שגיוס והשמה בהייטק מורכב מתהליך מובנה של כמה שלבים. בעוד שאת הדרישה למשרות הייטק שונות ניתן למצוא במקומות ציבוריים כמו למשל רשת האינטרנט, הרי שתהליך הגיוס עצמו הינו תהליך שלוקח זמן, וחשוב לקחת את זה בחשבון כשמתחילים לחפש עבודה בתחום. רשת האינטרנט בהחלט תהווה מוקד מרכזי עבור חיפוש משרות הייטק היסיע לקצר תהליכים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה