דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 16 במאי 2011

האם אני מתאים להייטק? – הרהורים על מקצוע ומקצועיות

בין אם נרצה בכך ובין אם לא, כל אחד מאיתנו עמד בפני בחירת קריירה – בחירת מקצוע שאמור לספק לו תעסוקה ופרנסה הולמים. זאת ועוד - מחקרים מוכיחים שחלק ניכר מהאנשים מחליפים קריירה לפחות פעם אחת במהלך שנות עבודתם. מכאן ששאלת בחירת המקצוע יכולה להתעורר גם באמצע החיים.

בחירת מקצוע דורשת לעיתים קרובות לימודים והשתלמויות שונות. בבחירת מקצוע בפעם הראשונה ניתן לשקול לימודי פסיכולוגיה שלוקחים אמנם זמן ניכר אבל מאפשרים פרנסה בכבוד בעתיד. לימודי חינוך, לעומת זאת, יכולים להיות אופציה לקריירה שנייה למי שצבר ידע מקצועי בתחום מסוים ומעוניין להעביר אותו הלאה.

אבל האמת היא שרבים מעוניינים להיקלט בתחום ההייטק. התחום הזה מתפתח ומאפשר פרנסה בכבוד לאורך זמן ולא נראה באופק מצב של רוויה. השאלה היחידה שרבים שואלים את עצמם היא האם הם מתאימים להייטק. הדימוי הקיים אצל רבים הוא שהייטק נועד לצעירים בלבד, שהשכר גבוה אבל הקריירה קצרה ורק מי שנולד עם מחשב ביד יכול לעסוק בהייטק.

אז נכון שרבים מהעוסקים במקצועות ההייטק הם צעירים או לפחות כך היו בעבר. עם זאת השתרשה בקרב חברות רבות ההבנה שדווקא אנשים בוגרים ובעלי ניסיון הם לויאלים יותר למקום העבודה ומקנים לו ממד של יציבות. גילם של המועסקים בתחום עולה בהדרגה ומועסקים חדשים נקלטים בתחום גם בגיל מבוגר יחסית.

בנוסף, הייטק איננו עיסוק מוגדר כשלעצמו. חלק גדול מהמקצועות המסורתיים כמו חרטות, כרסום או מכניקה עדינה עדיין מתקיימים, גם אם עברו לעידן טכנולוגי חדש. לפיכך מי שרואה עצמו כאיש מקצוע מהדור הישן יכול גם הוא להשתלב בעולם ההייטק, כאשר התנאי היחיד לכך הוא פתיחות מחשבתית והסתגלות לשינויים. בסיכומו של עניין העבודה היא אותה עבודה, פחות או יותר.

סוף שנות השמונים ותחילת שנות התשעים של המאה הקודמת היו תקופת הפריחה הראשונה של ההייטק. בגלל ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות ובגלל שתחום המחשוב בכלל התקדם במהירות רבה יותר מהמהירות בה ניתן היה להכשיר אנשים, היחידים שיכלו להשתלב במהירות בשוק היו צעירים או כאלה שהיו מכורים לעניין. הם ידעו שהביקוש רב ולכן דרשו, וקבלו, סכומי עתק.

מצד שני, ברגע שהמעסיק סיים את הפרויקט שלשמו נדרשו לו העובדים הוא נפטר מהם במהירות. כך נוצר הדימוי של שכר גבוה וקריירות קצרות. כיום המצב שונה: המועסקים מבינים את חשיבותה של יציבות והמעסיקים מבינים את חשיבותו של עובד מנוסה. כיום הקריירה של איש הייטק במקום עבודה היא ארוכה ויכולה להתפרס על פני שנים רבות.

המסר החשוב ביותר שרצינו להעביר כאן הוא שהייטק איננו בשמיים. כל אחד יכול להשתלב והתנאי לכך הוא, כמו במרבית המקצועות, פתיחות מחשבתית ועבודה קשה. הניסיון, הידע והיכולת יגיעו כבר עם הזמן, כפי שקורה בכל מקצוע אחר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה