דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 15 במאי 2011

חיפוש מודעות דרושים QA

למרות שעל פניו אחת מהדרישות הגבוהות ביותר בתחום ההייטק היא למבצעי תפקידי QA, כלומר תפקיד הבטחת איכות, אחד התפקידים החשובים ביותר בכל ארגון הייטק, הרי שבפועל, אם נתמקד במודעות דרושים QA נוכל לראות כי המודעות השונות נחלקות לתתי התמחויות שונות, מה שלמעשה מסווג את מכלול מודעות דרושים QA השונות.

כל מודעת דרושים QA מפרטת בדיוק את דרישות התפקיד כפי שהגדיר אותה המעסיק, כך שניתן לראות כי מעסיקים שונים מתעקשים על פרמטרים שונים, כשהדבר מוביל לכך שלא כל אדם העוסק בתחום הבטחת איכות יכול להגיש מועמדות לכל משרה רלוונטית בתחום.

ישנם מעסיקים שונים אשר מקפידים על השכלת מהנדס עבור המועמד שיגיב למודעה ואדם אשר לא שקד על ספרי פסיכומטרי לא יתקבל, בעוד שמעסיקים אחרים מסתפקים בהכשרה של הנדסאי בלבד. הבדלים נוספים אותם ניתן למצוא במסגרת מודעות דרושים QA אלה הבדלי נסיון, כך שבועד שמעסיקים שונים מסתפקים במינימום חצי שנה של נסיון, אחרים מתעקשים על שנתיים ואף יותר מזה, ובמקביל ניתן למצוא מעסיקים אשר מגייסים דווקא אנשים ללא נסיון כלל ומספקים לעובדים שלהם הכשרה על חשבונם. ארגונים רבים סבורים כי הפוטנציטל האמיתי טמון דווקא בעובדים חסרי הנסיון, וזאת משום שהם עדיין לא גיבשו לעצמם שיטות עבודה ואופני התנהלות שונים, מה שמאפשר לארגון להעניק לעובד את הכלים הנכונים והטובים ביותר מבחינת הארגון הספציפי.

גם כלי העבודה בהם צריך לשלוט המועמד משתנים בין מודעת דרושים QA אחת לאחרת, כאשר ישנן חברות אשר מבצעות הבטחת איכות באמצעות בדיקות ידניות, אחרות מבצעות את הבדיקות באמצעים אוטומטיים שונים, ולכן על המועמד להכיר את שיטות הבדיקה השונות.

מודעות דרושים QA הינן מודעות מפורטות למדי, וזאת על מנת לצמצם את הפער בין הרצוי למצוי עד כמה שניתן, וכך גם על מנת להתאם ציפיות. ככלל, במסגרת מודעות דרושים QA ניתן יהיה לקבל את כל המידע המקיף אודות הארגון עצמו, אודות התפקיד וכך גם אודות תנאי ההעסקה בחברה. במידה ויהיה צורך במידע נוסף, ניתן יהיה למצוא קישור לאתר החברה או אפילו כתובת אימייל אליה ניתן יהיה לפנות לקבלת מידע נוסף.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה