דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 29 ביוני 2011

להשתלב בהצלחה

כמה שאני אוהב הייטק. מאז שאני זוכר את עצמי, אהבתי טכנולוגיה וחדשנות. כך שהברירה הטבעית שלי הייתה ללמוד לימודי מחשבים באוניברסיטה, שם סיימתי תואר ראשון בתכנות. ולמרות כל ההבטחות מסביב, ירידי התעסוקה וההרים והגבעות שהוצעו לי במהלך לימודיי, ראיתי שעל אף יכולותיי, לא הצלחתי להשיג עבודה נאותה כשסיימתי את התואר הראשון.
חודשים ארוכים נותרתי מובטל, כשכל חבריי לספסל קיבלו חוזים נאים בחברות גדולות וחברות סטארט-אפ.
ראשי מעולם נטה אל הביורוקרטיה, אלא דווקא לתחום העשייה. לשם כך דרושים כוחות מסוימים, ולאחר דרושים כחות אחרים. ובגלל זאת, נראה כי היה עליי לגלות חדשנות עסקית עצמית, ולהתחיל להיות המוכר של עצמי, ברוח האמרה: "אם אין אני לי, מי לי?".

הדרך לפסגה


מאז שהייתי ילד, אהבתי לפרק מחשבונים, מערכות סטריאו, טלוויזיות, מקלטי רדיוף וכל דבר שהיה בו חוטים, כפתורים וברגים. תמיד היה זה בכוונה לחברם מחדש – דבר שמעולם לא קרה. כך הייתי במגמת אלקטרוניקה בתיכון, ואז לאחר השירות הצבאי, באופן טבעי המשכתי ללימודי הייטק. ימי האוניברסיטה היו מאושרים, ולמרות הדרישות הגבוהות, עדיין היה מספיק זמן לבילויים, שתייה וחברים. אמנם לא סיימתי בהצטיינות, אבל ציוניי היו גבוהים והממוצע עמד על 85. במהלך הלימודים נערכו ירידי תעסוקה, שבהן תאגידי ענק, חברות ממשלתיות ועוד חברות רבות החותרות לחדשנות עסקית הציעו מיני נפלאות.
מכיוון שלרוב אני אדם שקול, החלטתי להימנע מבחירת תעסוקה עד סיום לימודיי – גם כי יכולתי להרשות לעצמי, וגם כי לא רציתי להיות פוחז ולהגיע למקום שבו לא איהנה מהעשייה. לאחר הלימודים החלטתי כי מגיע לי חופזה מהחיים, לפני שאני נכנס לזרם המהיר של עולם ההייטק.
אולם כשחזרתי, גיליתי שאיש לא המתין לי, וכל קורות חיים שהגשתי – נדחו. הישגיי האקדמיים לא היוו משקל, עקב האנמיות שבה התייחסתי לנושא, מהיכרות עם יכולותיי, אך מחוסר יכולת למכור את עצמי. ימים וחודשים עברתי על לוחות דרושים הייטק, ללא הועיל.
וכך נותרתי כמעט ללא פרוטה, כשכל חסכונותיי החלו להיגמר.

יש עבודה, יש קידום


לבסוף, לאחר שמאסתי בכישלונותיי, החלטתי לעשות כמה צעדים, שיוכלו לסייע לי, מה שחבר טוב הגדיר כ: "חדשנות עסקית עצמית". ראשית, מצאתי ידידה שסייעה לי לשכתב את קורות חיי, כך שיהיו ממוקדים יותר ומפתים למי שיתבונן בהם. שנית, העברתי את קורות החיים דרך חברים למספר חברות דרך חברים, והמשכתי לשקוד על לוחות דרושים הייטק. לבסוף, לאחר שערכתי גם מיתוג אישי באמצעות רשתות חברתיות באינטרנט, אחרי שלושה חודשים ומבחני כשירות אינספור, הצלחתי למצוא עבודה בחברת סטארט-אפ קטנה, שעוסקת בתכנון של אלגוריתמים לחיפוש בשרתים.
מאז כבר עברתי שלוש עבודות, כשכל פעם התקדמתי בתפקיד, והיום אני מנהל תחום בחברה גדולה, מרוויח משכורת של חמש ספרות, ולא מזמן התחתנתי עם בכירת ליבי.
הכוח היה בי מלכתחילה, רק הייתי צריך להבין שאם אני לא אעשה פעולות למעני, איש לא יעשה אותם עבורי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה