דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 28 ביוני 2011

דרושים SM0- חדש בהייטק

שיווק מקצועי באינטרנט, מקצוע יחסית חדש, שקיבל תנופה חזקה בשנים האחרונות. עם התפתחות העצומה של רשת האינטרנט, האנשים התחילו להבין את הכוח שטמון במשאב המדהים הזה, את החופש והיצירתיות שלו. אנשים משתמשים באינטרנט לכול העולה על רוחם, האינטרנט הפך למקור ידע מוסמך, לכל דבר ותחום לדוגמא: לימודים, קניות, חדשות, ביקורות ועוד. יותר ויותר חברות ואנשים עצמאיים, התחילו לבנות אתרים במטרה להניף את העסקים שלהם ולעשות רווח מהאינטרנט, על ידי פתיחת חנויות וירטואליות או אתרים שמספקים שירותים מגוונים בתשלום. המגמה החזקה היום היא המיתוג של חברות, עסקים פרטיים ואפילו פוליטיקאים ומפורסמים, שהבינו את הפוטנציאל של השיווק ברשת לקידומם. כך בעצם התפתחו מקצועות של שיווק אתרים במנועי חיפוש וברשתות חברתיות.

SMO – מה זה בדיוק?


SMO, שיטת שיווק חדשה, המתמקדת במדיה החברתית של האינטרנט. ה-SMO, היא שיטה שהתגלגלה מתחום ה-SEO קידום אתרים, ראשי התיבות שפירושן בעברית, קידום אתרים במנועי חיפוש. ה-SEO שיטת שיווק שהתפתחה בשנים האחרונות, שתפקידה לתת מענה בקידום אתרים ומותגים במגוון מנועי החיפוש הקיימים, מנועי חיפוש כמו: יאהו, בינג וכמובן המנוע החיפוש הכי פופולארי בתחום, שרוב החברות מכוונות אליו את מטרתן, גוגל. שיטת ה-SEO, נועדה למקסם את החשיפה של האתרים במונעי החיפוש ובכך למקסם את תנועת האנשים לאותם אתרים. שיטה זו בוצעה בעזרת שיטות של אופטימיזציה מקצועית למנועי החיפוש , במטרה להגיע אל המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש הקיימים. עם התפתחות הרשתות החברתיות, בשנים האחרונות והשפעתם על החברה, אנשי השיווק באינטרנט הבינו את חשיבות השיווק במדיה החברתית וכך נולד המושג, SMO. SMO, ראשי תיבות שפירושם אופטימיזציה לאתרים חברתיים ובאנגלית SEARCH ENGINE OPTIMIZATION. רוהיט בהרגבה, סגן נשיא אוגליבי יחסי ציבור ואיש שיווק באינטרנט, הוא זה שהמציא את המושג וטבע אותו בלשוננו. רוהיט הבחין בפופולאריות ההולכת וגדלה של רשתות חברתיות כמו יוטיוב, טוויטר ופייסבוק, בעלות מיליוני חברים רשומים, מכול קצוות העולם. רוהיט הבין את כוחן ויתרונותיהן של הרשתות החברתיות, בכך שתנועת הגולשים בהן רק תלך ותגדל ורמת הפילוח בהן תהיה מאוד מדויקת. גורמים אלו הם הבסיס ל-SMO, מקצוע חדש שנולד לא מזמן בתחום שיווק האתרים, שתפקידו לנצל את הכוח של הרשתות החברתיות על מנת למקסם את החשיפה לאתרים המשווקים ברשתות החברתיות. מקצוע השיווק הפך למאוד פופולארי, מגמת החיפוש בגוגל, בכול הקשור לדרושים אנשי שיווק באינטרנט, כמו SEO וSMO, הפכה לפופולארית כמו חיפוש דרושים QA ודרושים בתכנות, המקצועות המבוקשים בהייטק הישראלי.

SMO – כיצד תדע שאתה מתאים?


האנשים המתאימים ביותר לשמש בתפקיד ה-SMO החדש, על פי המלצות של ייעוץ אירגוני ההייטק, אלו אנשים בעלי ידע מוקדם ב-SEO, אנשים עצמאיים בעבודתם, יצירתיים מאוד, בעלי ראש גדול, אנשים שמכורים לגלישה באינטרנט. אנשים בעלי ידע מעמיק בכול הנוגע לעבודה עם מגוון הרשתות החברתיות שפועלות כיום ברשת. אנשים בעלי יכולת אנליטית לשם ניצול הכלים שבעזרתם מחשבים את האופטימיזציה הכי טובה לקידום האתרים ברשתות החברתיות ובמנועי החיפוש. אנשים בעלי ידע מעמיק ומומחיות בכול הנוגע לכוחם של החברים ברשתות החברתית. משום ששירות SMO טוב, הוא שירות שמנצל את הויראליות של הרשת החברתית, בצורה יצירתית ויעילה כך שיכבוש את סקרנות החברים בפייסבוק, שיפיצו אותו בהמוניהם לחברים שלהם וכך הלאה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה