דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 7 ביולי 2011

סטארט אפ- העולם שייך לממציאים


כולנו חולמים על התעשרות מהירה, בזמן קצר ואז לפרוש לאיזה בית בכפר או אי בודד, להתחתן, להקים משפחה קטנה ולחיות בשלווה. בארץ הוכיחו שהחלום יכול להפוך למציאות בעזרת המצאה ופיתוח סטארט אפ, שיסחף אחריו רבים וימשוך חברות גדולות כמו: מייקרוסופט, מאטריקס, אפל, גוגל ואחרות שיקנו ממך אותו במיליוני דולרים. הראש היהודי לא אכזב גם במקרה הזה והמציא סטארט אפים ששינו את פני העולם מבחינת התקדמות ההייטק והתקשורת. חברות סטארט אפ בישראל היו אחריות להמצאות כמו: ICQ, מסנג'ר, דיסק און קי ועוד. קיימים הרבה סיפורי סינדרלה, חברות שהתחילו בתור סטארט אפ קטן שנמכרו על ידי חברה ענקית, שראתה את הפוטנציאל במיליוני דולרים והממציאים הפכו למיליונרים תוך לילה. הסטארט אפים בארץ גולשים במגוון תחומים וזכו למגוון הצלחות לא רק בטכנולוגית המחשבים והתקשורת אלה גם בתחומים של ננו טכנולוגיה וביוטכנולוגיה.

למה זה כדאי?


תחום ההייטק בישראל נחשב למאוד מבטיח, הרבה חברות גדולות מחול כמו: גוגל, מאטריקס, מייקרוסופט, HP ועוד הקימו סניפים בארץ ומשקיעות את מיטב כספם בפיתוח מכוני מחקר והשקעה במוסדות לימוד שמפתחות את הדור הבא של תחום ההייטק. למרות הפחד, של התדרדרות ההייטק לתהום, אחרי התנפצות הבועה בתחילת שנות ה- 2000, תעשיית ההייטק רק הבשילה והתחזקה בארץ. הרבה חברות סטארט אפ קמו, חברות עם המצאות מאוד מעניינות, שמושכות הרבה עניין בחול ואפילו נסחרות בבורסה. למרות ירידת המשכורות והפחד מהתנפצות בועה שנייה, קיימת הצפה במודעות דרושים הייטק, הצפה שרק ממשיכה לעלות. נמצא שהרבה סטודנטים נמשכים לתחום הסטארט אפ. הרצון להרוויח את המיליון הראשון, לא תמיד קשור לעניין, הרבה סטודנטים נמשכים לאופי העבודה בחברות הסטארט אפ. חברות הסטארט אפ יותר קטנות ואינטימיות, תינתן לך אפשרות להשפיע ולתרום משמעותית בפיתוח המוצר, תצבור הרבה ניסיון במגוון תחומים, כמו חשיבה יצירתית וטכנולוגית, תהיה חלק בלתי נפרד מהצלחת החברה וגם תקבל נתח יפה מהרווח אחרי שהסטארט אפ יימכר. מה שלא יקרה בחברות ההייטק הגדולות, שם תהיה לך השפעה קטנה מבחינת התפתחות המוצר, תהיה מוקף בהמוני אנשים ובתחרות עצומה, תהיה נתון ללחצים עצומים וייקח לך יותר זמן לרכוש ניסיון ולהתקדם.

למי זה מתאים?


עבודה בחברת סטארט אפ אומנם נחשבת לדבר יוקרתי ומבטיח, שיכול לגרום לכם להפוך למיליונרים תוך לילה, אבל עדיין המחיר כרוך בהמון שעות עבודה ובסיכון שבסוף לא יצא כלום. אנשים שפונים לתחום חברות הסטארט אפ, הם בדרך כלל אנשים חברותיים מאוד, אנשים שאוהבים אתגרים וטכנולוגיה, אנשים בעלי חוש המצאה ויוזמה מפותחת, אנשים שאוהבים להשפיע, לקחת חלק מיצירת המוצר והמצאתו, אנשים שכל כך אוהבים את מה שהם עושים, כך שהם לא שמים לב לזמן שעובר ולכמות השעות העצומה שהם משקיעים בעבודה, אנשים שמוכנים לקחת את הסיכון גם אם לא ירוויחו את המיליון בסטארט אפ הראשון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה