דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 13 ביולי 2011

המדריך למתפטר


באיזשהו שלב בעבודה בכולנו מקונן הרצון להתפטר, פשוט לקום בלי מילה לארוז את הדברים ולא לחזור, הבעיה שחתמנו על חוזה עבודה שבו מצוין שחור על גבי לבן, שאנחנו חייבים להודיע מראש על כך שאנחנו מתפטרים ובנוסף לכך אנחנו חייבים להמשיך לעבוד בין שבועיים לחודש, עד שנוכל לעזוב את העבודה. היום אנשי הייטק מחליפים עבודה בקצב שבו הם מחליפים גרביים. הסיבה העיקרית לכך היא שהם רוצים להתקדם בשכר ובתפקיד. האפשרויות שקיימות היום בשוק ההייטק הן רבות ויש ביקוש הולך וגדל לאנשים עם ניסיון, הרצון שלנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלנו ולהתפתח, הרי לא סתם למדנו 4 שנים בממוצע באוניברסיטה או במכללה. נסיבות אלו מאפשרות את הדילוגים בין מקום למקום. השאלה איך מתפטרים נכון?


כיצד להתפטר נכון

כבר מגיל קטן החיים לימדו אותנו שיש דרך טובה לבצע כול דבר, גם עם זה נוגע לצורה שבא אנחנו מודיעים לבוס שלנו על הפיטורין. אף פעם לא כדי לשרוף גשרים, לכו תדעו מה מחכה לכם בפינה במצב הכלכלי היום, תמיד כדאי להשאיר גלגל הצלה. הדרך הטובה ביותר להתפטר היום מהעבודה היא כמובן, לפנות לבוס לבקש לערוך איתו שיחה, להודיע לו יפה על המצב ולומר לו את הסיבה. לפעמים תראה ששיחה עם הבוס, תשמש אותך להטבה בתנאים שלך ואף לקידום והעלאה.מי שלמד מנהל עסקים יודע, שברגע כזה עם אתה עובד טוב הבוס שלך ינסה להבין את הסיבה, לרצון שלך להתפטר. אם זה בגלל המשכורת, הוא ינסה להציע לך העלאה, עם זה מסיבה חברתית או מסיבת שעמום מהתפקיד הוא יציע לך לעבור מחלקה, עם זה בגלל הרצון להתקדם בדרג ניהול הוא יציע לך קידום. בדרך כלל במקרה שכבר נשחקת בעבודה ופשוט אין לך כבר כוח לראות את המקום או שאין ממש לאן להתקדם, זו סיבה טובה שהבוס בדרך כלל יבין. 

יש מצב להמלצה?

לא צריך להיות סטודנט ללימודי משפטים כדי לדעת שברגע שהודאת על הרצון שלך להתפטר, אתה חייב על פי החוק, להישאר בעבודה בין שבועיים לחודש, עד שאתה עוזב סופית. בדרך כלל בזמן הזה לא כדאי לזלזל בעבודה, ההפך כדי לך להשקיע יותר ולהתחבב על הבוס, כדי שיסכים לתת לך המלצה. רוב המגייסים היום דורשים המלצות, כדי לבדוק מה אתה שווה ואיזה מן עובד אתה. לכן חשוב לא לשרוף גשרים, עם הבוס מבקש ממך לעשות חפיפה בזמן שנותר, תסכים. תשקיע בחפיפה על תזלזל, תזכור המלצה טובה שווה יותר מרגש נקמני שקיים בך. אם יש לך כמה אופציות לממליצים תבחר את הממליץ שאתה יודע בוודאות שימליץ עלייך בצורה טובה, ברצון טוב וידגיש את הדברים שטובים בך. אם מדובר בבוס ישן, כדאי לכם להרים אליו טלפון ולידע אותו על השיחה ובמה מדובר שזה לא יבוא לו בהפתעה. בכול מקרה תמיד כדאי להתפטר ממקום בהרגשה טובה בשביל לשמור על קרמה טובה לחיים טובים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה