דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 2 באוגוסט 2011

שאלת מיליון הדולר


הכוח שמניע את עולם הכלכלה, חוץ מהסחורות והאנשים שמתפעלים אותם, זה הכסף. הכסף הוא המנוף שמניף את הכלכלה, בלעדיו אנחנו לא יכולים להתקיים. בשביל הכסף אנחנו משכילים ולומדים באוניברסיטה או במכללה, קמים כל יום מחדש לעבודה, לא משנה כמה אנחנו סובלים בה וכמה אנחנו שחוקים ממנה, אנחנו חייבים לשלם את החשבונות ולפרנס את המשפחה. הכסף גורם לנו לסבול את הבוסים הגרועים שמתעללים בעובדים, בתנאי שהסכום מספיק גבוה. הכסף קובע איזה חיים יהיו לנו, ככל שיש לנו יותר כסף כך רמת החיים שלנו עולה, מבחינת מקום מגורים, השכלה, רכוש וסגנון חיים. הכסף הוא סמל סטטוס, הגורם שמניע אותנו להתקדם בעבודה, כדי להגיע כמה שיותר לפסגה, של החיים הטובים.

ציפיות שכר

כל סטודנט גם כזה שלא למד מנהל עסקים מכיר את שאלת מיליון הדולר. בראיון העבודה, השאלה קשורה לציפיות השכר של המועמדים לתפקיד. רוב המועמדים נרתעים משאלת ציפיות השכר, ולרוב מתחמקים מהתשובה, עם השאלה מגיע בתופס המילוי לפני הראיון, לרוב המועמדים משאירים את המשבצת ריקה. אם שאלת ציפיות השכר באה במהלך הראיון, בדרך כלל המועמד עונה תשובה מתחמקת וכללית בסגנון: " אנחנו מצפים להרוויח בהתאם לשכר הממוצע במשק, לתפקיד המבוקש". מה שלא תמיד נכון לעשות, משום שהרבה פעמים השאלה הזו באה לבדוק את השווי של העובד, הרבה חברות רוצות לדעת כמה הוא מרוויח בעבודה הנוכחית, כדי לדעת כמה הוא שווה. התשובה לשאלה מראה למראיין כיצד המועמד מעריך את עצמו, על פי הסכום שהוא דורש, אם הוא נמוך מדי או גבוה מידי. כמו כן שאלה זו נותנת אינדיקציה לבוחן כמה המועמד, בקיע או מודע למצב השכר במשק. יש פעמים שהמראיין, רוצה לדעת את ציפיות השכר מראש, כדי לעמוד בציפייה של המועמד. כך שאם ציפיית השכר מצד המועמד גבוה מידיי, הם יסיימו את הראיון בזה וייפרדו לשלום. לא צריך ללכת  ללימודי משפטים, כדי להבין שהשאלה מכשילה. הרבה פעמים המועמדים מודעים לכך שהשאלה מכשילה, לכן הם מעדיפים להתחמק מלענות לה, מהפחד שהתשובה הלא נכונה תפיל אותם בראיון, מה שברוב הפעמים זה אכן קורה. 

אז כמה אתה מצפה להרוויח?

אנחנו צריכים להפסיק לפחד לענות לשאלת ציפיות השכר ולענות עליה בצורה מחושבת ומושכלת. הדרך הכי טובה לעמוד במכשול הוא תחקיר. קיימות היום מגוון טבלאות שכר, לכל מקצוע, במגוון אתרים באינטרנט. האתרים הכי מוסמכים, הם אתרי ההשמה המקצועיים ברשת. חוץ מטבלאות השכר, כדאי לגשת לחברות ההשמה ולהתייעץ איתם, כיצד לענות על השאלה. רוב חברות ההשמה, מודעים לשאלות הללו ושמחים לעזור לדורשי העבודה, אל תשכחו שהם ירוויחו מזה שתתקבלו דרכם למשרה, כך שזה דיי האינטרס שלהם לספק לכם תשובה. חברות ההשמה, מודעות למצב השוק ולרמות השכר בכל מקצוע. הדרך הכי טובה לדעת את התשובה, היא למצוא עובד, של אותה חברה אליה אתם מוזמנים לראיון ופשוט לתחקר אותו על ציפיות השכר. תזכרו, היום עם מגוון האפשרויות שנותן לנו האינטרנט, אין לנו שום סיבה לחשוש, פשוט לבצע תחקיר מקיף.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה