דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 8 באוגוסט 2011

משרות הייטק לסטודנטים


תחום ההייטק כידוע הינו תחום עשיר, מגוון ורחב במיוחד, למעשה מדובר על אחד התחומים הרחבים ביותר במדינה, שמתפתח בקצב מהיר ומגלגל בתוכו הון רב. ככזה, הוא מהווה את אחת מזירות התעסוקה העשירות ביותר במדינה, וניתן לראות כי מדובר על תעשייה שמתפתחת בקצב מהיר ומספקת תעסוקה לאחוז ניכר מהאוכלוסיה. תחום הייטק משגר לציבור הרחב עשרות משרות דרושים ביום, למגוון עשיר ביותר של תפקידים שונים, במחלקות שונות ועם דרישות משתנות להשכלה, הכשרה ונסיון תעסוקתי קודם.
אחד האספקטים המעניינים יותר לכל מה שנוגע אל תעסוקה כמו גם משרות הייטק מתייחס לנושא הסטודנטים. מתוקף הדרישה הגבוהה לכח אדם בעולם ההייטק, ארגוני הייטק שונים דואגים לגייס סטודנטים שטרם סיימו את לימודיהם. משרות הייטק לסטודנטים הינן רבות ומגוונות לא פחות ממגוון המוצרים שאנו נחשפים אליהם בזמן שאנו עושים קניות, כאשר הארגון, מבחינתו משרת בכך כמה אינטרסים. ראשית, כאמור, הדרישה ההולכת וגואה לעובדים שיאיישו משרות הייטק מובילה את הארגונים לגיוס סטודנטים לתפקידים שונים בארגון, כאשר מעבר לכך, המציאות שבמסגרתה מאיישים סטודנטים משרות הייטק מאפשרת לארגון להנחיל את התרבות הארגונית כבר בשלבים הראשונים של העובד. אחת הבעיות המרכזיות של ארגונים במתן תעסוקה לאנשים בעלי נסיון היא בכך שאלה מגיעים עם הרגלי עבודה ותרבות ארגונית מובנית, אותם הם הפנימו במהלך נסיון העבודה שלהם במקומות אחרים בהם עבדו קודם לכן. לא תמיד, שיטות העבודה, הטקטיקות והתרבות הארגונית איתה מגיעים העובדים עומדת בקו אחד עם הערכים של הארגון הנוכחי, אך הרגלים, כידוע קשה לשנות. על מנת להמנע מבעיות מהסוג הזה מעדיפים ארגוני הייטק "לחנך" מאפס עובדים ללא נסיון כלל, ובכך למעשה להנחיל להם את התרבות הארגונית של הארגון המדובר ולהפוך את העובדים לבעלי מקצוע מומחים. בדרך זו, הארגון מייצר עובדים שמתאימים במאת האחוזים לערכים ולאופן ההתנהלות במקום המדובר ללא בעיות של הרגלים ישנים.
משרות הייטק לסטודנטים מתייחסות למגוון עשיר של תפקידים, כאשר הגיוסים נעשים מפקולטות שונות, החל מלימודי מדעים והנדסה, דרך לימודי תכנות וניהול ועד לסטודנטים מפקולטות במדעי הרוח ומדעי ההתנהגות, כך שלמעשה כמעט כל מקצוע יוכל להשתלב בתעשיית הייטק הפורחת ולהשתלב בתפקידים מעניינים ומאתגרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה