דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 21 באוגוסט 2011

כיצד לבחור מורה פרטי


השגת תעודה טובה, ציונים מעולים ותואר יוקרתי-כל אלה הפכו היום לכלים הכרחיים בדרך אל הג'וב הנכסף ,לאמצעים שצריך לצייד בהם את ילדינו בדרכם אל משרה בטוחה ואל חיים טובים.תפקידם של הורים הוא להכין את הילדים לחיים שבחוץ ,החיים שאחרי בית אמא ואבא
כך גידלו אותנו הורינו, וכך אנחנו מתחיבים לעצמנו לגדל את בנינו ואת בנותינו. זוהי מתנה מיוחדת וחשובה ביותר שאנחנו רוצים להעניק להם הצלחה בלימודים. התחרותיות הקשה המאפיינת את שוק העבודה,מאלצת את כולנו להכשיר את ילדינו להיות טובים יותר, ואם אפשר- הטובים ביותר.
כיוון שהיום יש מודעות גדולה יותר לליקויי למידה,ומידע רב על דרכי למידה נכונות,אנחנו מחפשים את המורה הפרטי המתאים ביותר לצורכי התלמיד הפרטי שבביתנו.
אנחנו מאתרים אצל ילדינו את הקשיים הבאים: הציונים נמוכים מידי ,הקושי להכין שיעורי בית בכוחות עצמו וחוסר רצון ללכת לבית הספר. רובם של הקשיים יכול להיפתר בעזרתו של מורה פרטי.
 לפני שתחפשו מורה פרטי לילד, שוחחו עם מוריו, ובררו מה דעתם על קשייו.בעיה חברתית:בריונים מציקים בחצר ביה"ס, או העדר תקשורת טובה עם המורים בכיתתו, יכולה להיות סיבה לירידה ברמת הציונים , ברצון להכין שיעורים ולהתכונן כראוי לבחינות.
אם בעיות תקשורת וחיברות טופלו והוסרו מסדר היום, ההורים צריכים להגדיר לעצמם ,איזה מורה פרטי צריך ילדם.
אם הקושי קיים במקצוע מסויים בלבד, צריך למצוא מורה המתמחה במקצוע זה. אם מקור הקשיים של התלמידים נעוץ בליקוי למידה, צריך קודם למתן השיעורים הפרטיים לאבחן באופן מקצועי את אופי הליקויים. כשבידכם הדוח של המאבחנת בחרו במורה פרטי בעל מוניטין בהוראה מתקנת בהתאמה לגיל התלמיד. מורה מנוסה יעזור להורים להכיר את ההקלות הניתנות במערכת החינוך לתלמידים לקויי למידה.
כל מורה פרטי שתבחרו צריך להיות בעל וותק של מספר שנים בהוראת המקצוע המסויים. אם אתם צריכים מורה להכנה לבחינת בגרות, בידקו אם המורה הגיש כבר מספר שנים לבחינת הבגרות, וכך תוודאו שהוא מכיר את החומר, את הדרישות לבחינה ומיומן בשיטות הוראה לבחינה הזו.
 דרך טובה לאיתור מורה פרטי היא לבקש המלצות מהמורים בבית הספר ומחברים שלומדים אצל המורה  המבוקש. שימו לב שהמורה הפרטי יהיה מורה שעדיין עובד במערכת החינוך, ולכן מכיר היטב את דרישות המערכת.
מורה פרטי אינו יכול להביא את ילדכם להצלחה המצופה בשעור אחד או שניים.שעורים פרטיים עולים הרבה נכסף, בעיקר כי להישגים ראויים , צריך שעורים רבים למדי. כדי לתת לילדכם ביטחון בשיטות לימוד , ללמד אותו את השאלות, ולדעת לכתוב תשובות כהלכה, הוא צריך לקבל מספר שיעורים.
מובן שאם אתם שוכרים לילד מורה פרטי להכנת שיעורי בית ולטיפול בקשיי הלמידה, ההוצאה הכספית אינה מבוטלת. כדי למנוע בזבוז כסף  ובזבוז זמן, העדיפו מורה מנוסה , ששכרו יקר יותר על פני מורה מתחיל, שאומנם תשלמו לו פחות, אבל בשל העדר ניסיון תצטרכו מספר שיעורים גדול יותר. ייתכן שמורה בלתי מנוסה לא יהיה מעודכן בחומר הלימוד, שכן תוכניות הלימודים משתנות לעיתים תכופות.
מורה פרטי טוב הוא מתנה לערך העצמי של התלמיד וליכולתו להצליח בלימודים גם בעתיד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה