דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שישי, 26 באוגוסט 2011

הסבה מקצועית לתחום ההיי טק

כאשר אנשים בוחרים את המקצוע בו יעבדו במשך כל ימי חייהם הם לרוב צעירים מאוד בלי מושג ברור על עולם העבודה. לא מעט אנשים בוחרים מקצוע בלחץ של ההורים שלהם או בלחץ של הסביבה שלהם ואחר כך מתחרטים על כך כל החיים. אחרים בחרו במקצוע שהם לא באמת התעניינו בו משום שחשבו שהמקצוע כדאי.

ישנם אנשים אשר בחרו במקצוע מסויים ולאחר מכן גילו שאין במקצוע הזה פרנסה ועל כן רצו לעזוב את המקצוע הראשוני שבחרו בו עבור מקצוע אחר. ישנם אנשים אשר דווקא בחרו במקצוע רווחי מאוד אך גילו שהוא לא מספק אותם או שהם אינם מספיק טובים בו מה שיכול לפגוע מאוד בהנאה שלהם מהמקצוע.

בחירת מקצוע היא בחירה חשובה מאוד אשר יש לה השלכות אדירות על מצב הרוח של האדם ולעתים גם על בטחונו עצמי. אדם אשר מרגיש שהוא עובד בעבודה אשר הוא אינו טוב בה לרוב ירגיש שהוא לא יוצלח גם בתחומים אחרים של החיים. בשנים האחרונות יש לאנשים יותר ויותר לגיטימציה לבצע הסבה מקצועית.

ישנם אנשים אשר מבצעים הסבה מקצועית מתחום ריאלי לתחום לימודי הוראה משום שהם מרגישים שהם רוצים לתרום יותר לחברה. אחרים מבצעים הסבה מקצועית ונהפכים לעורכי דין לאחר שגילו שהם רוצים להאבק על צדק חברתי. ישנם אנשים רבים אשר החליטו לעזוב את המקצוע שלהם ולבצע הסבה לתחום ההייטק.

מדוע אנשים רבים רוצים לעבוד בחברות הייטק?


אחת הסיבות אשר הכי מושכת אנשים לעבור לעבוד עבור חברת הייטק היא הרווחה הכלכלית. אנשים רבים רואים שבעולם הטכנולוגי המשכורות הן לא פעם גבוהות ומתגמלות למדי. אנשים רבים רוצים להנות ממחשב נייד שניתן להם מטעם החברה, מטלפון נייד שקיבלו מהחברה, מרכב שקיבלו מהחברה ומהטבות נוספות.

אנשים רבים רוצים לחיות ברווחה כלכלית והם לא פעם אינם יכולים לעשות זאת ממשכורת של מורה, ממשכורת של עובד סוציאלי או ממשכורת של זבן בחנות ועל כן הם רוצים להתקדם לעבודה טובה יותר. אנשים רבים רוצים לחיות ברמת חיים גבוהה, לעשות על האש לעתים קרובות ולשכור צלם לבר מצווה

סוגיות שיש להתחשב בהן לפני הסבה מקצועית לתחום ההייטק?


על אף שהסוגייה הכלכלית היא המשפיעה על אנשים רבים לעבור הסבה מקצועית חשוב מאוד לזכור שעבודה היא דבר חשוב יותר מכלי לרווחה כלכלית. עבודה אמורה להעניק סיפוק מקצועי. כדאי לעבור הסבה מקצועית רק לאחר שמרגישים שהמקצוע הנוכחי הוא לא מספק ולעבור למקצוע שנראה מספק לא רק מבחינה כלכלית.

הכי חשוב לעבור לעבודה מעניינת שנעים לקום אליה בבוקר כל יום. כמו כן, חשוב לעבור לעבודה שתהיו טובים בה, כי כאמור לעיל, אם לא תהיו טובים בה ככל הנראה לא תהנו ממנה. כדאי להתייעץ עם אנשים אשר עברו הסבה מקצועית לתחום לפניכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה