דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 31 באוגוסט 2011

חורים בקורות חיים

תעשיית ההייטק, נמצאת בתנופה תמידית, התפתחות הטכנולוגיה והחידושים התמידיים בתחום, הולכים ומעצימים את התחרות שהולכת ומתפתחת בקצב בלתי נתפס. התחרות לכל משרה בתעשיית ההייטק, לא פחות עצומה מהתפתחות הטכנולוגיה. על כל משרה פנויה, מתחרים מאות אנשים מכל הארץ, דבר שמאפשר למגייסים להקשיח את דרישות הקבלה.

השפעת החורים על קבלה לעבודה


חורים בקורות החיים, במיוחד כאלה שנמשכים בין שנה לשנתיים, יכולים לגרום למגייסים להתעלם מקורות החיים שלנו ולעבור למועמד הבא. חורים בקורות החיים, הנמשכים יותר משנה, הופכים את אותם אנשים מבחינת המעסיקים וחברות ההשמה לחסרי ניסיון, בגלל התהליכים הרבים שעוברים בתעשיית ההייטק. תעשיית ההייטק היום, מתפתחת בקצב עצום, כל כמה חודש יוצא מוצר חדש למשק, עם טכנולוגיה חדשה, שמצריכה את העובדים ללמוד ולהתפתח כל הזמן בקצב מסחרר. עובדים שנעדרו יותר משנה מהתחום, לא משנה מאיזה סיבה, רוב הסיכויים שלא מודעים לתהפוכות ולשינויים במשק, דבר שהופך אותם לחסרי ניסיון ותועלת, אפילו יותר מסטודנט חסר ניסיון שסיים את לימודיו. ברוב המקרים עלינו להיות מודעים לחורים ולנסות לטפל בהם, למרות שמדובר במצב לא נעים. חורים בקורות החיים, לרוב כמו חורים בשיניים, ניתן למנוע אותם על ידי בדיקה קבוע ומניע, במקרה הכי גרוע נצטרך לבצע תהליך של שיקום הפה , רק במקרה שלנו תהליך של שיקום קורות החיים.

דרכים להמתיק את החור


קיימות מגוון שיטות על מנת להתמודד עם חורים בקורות החיים, שיטות שיכולות להקל על תהליך מציאת העבודה. השיטה הראשונה בתהליך, היא לנסות להימנע מחורים ברשת, מומלץ להתחיל בחיפוש עבודה חדש, כבר ביום למחרת על מנת לצמצם את החור עד כמה שניתן. הרבה פעמים כשהרוח הרעה מנשבת לקראת פיטורים אפשריים, אנחנו לרוב צופים אותם. במקרים כאלו, רצוי לא לשבת בשילוב ידיים ולחכות לפיטורין, תתחילו באותו רגע לשלוח קורות חיים על מנת לחפש את העבודה הבאה. אם לא מצאתם עבודה במשרה המבוקשת לאחר חצי שנה, רצוי לחשוב על חלופות במקצוע, באזור המגורים או עבודה בתור פרילנסרים בתחום. עבודה בתור פרילנסרים בתחום יכולה להיות דרך טובה על מנת לסתום את החור ולהמתיק אותו, בתנאי שנאסוף במהלך הזמן תיק עבודות, שיראה למגוון החברות את הניסיון והיכולות המקצועיות שיש לנו בתחום. אם נסענו לחוץ לארץ, על מנת לנקות את הראש ולארוך מגוון מסלולי טיול בארצות אקזוטיות מרתקות או יצאנו לחופשת לידה, שגרמה לנו להיות בבית לתקופה ארוכה. המצב במקרים הללו לרוב נסלח ומובן על ידי מגוון החברות במשק, כל עוד לא מדובר בחור שנמשך יותר מחצי שנה. חשוב מאוד לציין את הסיבות לחורים בקורות החיים, על מנת למנוע רושם מוטעה. קורות חיים מהווים את תעודת הזהות שלנו בכל הנוגע לחיפוש העבודה, חשוב מאוד שנקפיד על הפרטים, על מנת לא לגרוע מהרושם שאנחנו גורמים אצל המגייסים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה