דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 8 באוגוסט 2011

מנהל פרוייקטים


תפקידו של מנהל פרוייקטים הוא תפקיד מגוון, דינאמי ומרתק במיוחד, בכל תחום שהוא, ובתחום ההייטק בפרט.
עבודתו של מנהל פרוייקטים הינה עבודה ניהולית שעל פניו אינה מצריכה התמחות בתחום ספציפי כמו אצל העובדים המקצועיים. יחד עם זאת, במסגרת עבודתם, מנהלי הפרוייקטים מקבלי הבנה ורקע על מגוון רחב של תחומים שונים, הן ברמה הטכנית, הן ברמה הניהולית וכך גם מבחינת משאבי אנוש מה שהופך אותם לבעלי ידע רב בתחומים שונים. בתפקידי ניהול פרוייקטים ניתן למצוא אנשים בעלי רקע שונה ומשתנה, כך בין היתר ניתן למצוא מנהל פרוייקטים אשר מגיע עם רקע טכני ואפילו בעל תואר מהנדס, ובמקביל ניתן למצוא היצע עשיר של מנהלי פרוייקטים אשר אינם בעלי הכשרה טכנית כלל, אלא בעלי רקע ניהולי בלבד.

דרישות לתפקיד מנהל פרוייקטים

מאחר ותפקידו של מנהל פרוייקטים מצריך ידע ונסיון בניהול אנשים והובלת תהליכים שונים, הרי שמדובר על תחום שמצריך נסיון וידע רב. העבודה כמנהל פרויקטים לא מסתכמת בהתרווחות על מערכות ישיבה בפגישות השונות, אלא דורשת ליווי מלא של הפרוייקט. בדרך כלל עבודתו של מנהל פרוייקטים תהיה מותנית בנסיון של כמה שנים לפחות, תוך בקשה של הצגה ופירוט של פרוייקטי הדגל אותם ביצע מנהל הפרוייקטים במהלך הקריירה שלו. חשוב להבהיר שמדובר על תפקיד שמצריך מידה רבה של דיוק ואסטריביות לצד הבנה עמוקה של תהליכים אנושיים ויכולות גבוהות בתחום של יחסי אנוש, שכן גם כאשר מדובר על הפרוייקטים הטכניים ביותר, הרי שהעבודה בסופו של דבר נעשית מול אנשים ולא מול מכונות, ולכן חשוב מאוד לדעת כיצד לעבוד ולנהל אנשים.
מנהל פרוייקטים צריך להיות בעל ידע עשיר בתחום משאבי האנוש לא רק מבחינת העובדים אותם הוא מנהל, אם כי גם בהקשר ללקוחות שמולם הוא עובד, כגון בעלי מקצוע, משרדים וחברות. מנהל פרוייקטים הוא למעשה החוליה המחברת בין צוות העובדים שעובד על הפרוייקט ללקוח שהזמין את העבודה, ולכן הוא חייב להיות בעל כושר תמרון ומולטי טסקינג. לצד כישורי הניהול שלו הוא חייב להיות גם בעל תודעת שירות מפותחת, דייקנות, עמידה בלוחות זמנים ויכולת לראות פרטים קטנים. אין ספק שמדובר על עבודה מאתגרת במיוחד שמצריכה אנשים בעלי כישורים רבים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה