דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 1 בספטמבר 2011

ניסיון יתר בעבודה ?

סטודנטים רבים שמסיימים את לימודיהם,במגוון המקצועות הקיימים בתחום ההייטק וכמהים להתחיל בעתיד המקצועי שלהם, נדהמים לגלות שהדרך קשה ומפותלת. קיימת תחרות עצומה, בתחום ההייטק, הסטודנטים מגלים לרוב שהצורך בניסיון הוא הכרחי על מנת להתקבל לעבודת החלומות שלהם. מצד שני תתפלאו לשמוע, שגם בעלי ניסיון יתר בתחום ההייטק, במיוחד מנהלים בכירים בתחום, סובלים מקושי בקבלה לעבודה.

כיצד משפיע ניסיון יתר, בקבלה לעבודה ?


התחרות הרבה בהתפתחות הטכנולוגיה וקצב הפיטורין הגדול בתחום ההייטק, הובילו
את השוק למצב בו חברות הייטק גדולות, עם עיצוב לוגו מרשים, נמצאות במצב של צמצומים, קיצוץ תקנים ואיחוד מחלקות. דבר שמוביל לפיטורים המוניים, כיום ישנם הרבה מנהלים בכירים ומתכנתים אשר פוטרו מעבודתם ונפלטו לשוק דורשי העבודה. כביכול אמור להיות להם יתרון לעומת הצעירים בתחום, בגלל הניסיון הרב בתחום, שלצעירים היום אין אפילו מאית ממנו. המצב היום שונה מפעם חברות ההייטק הורידו את גובה המשכורות והתנאים הטובים, ששלטו בחברות ההייטק. כיום חברות ההייטק מחפשות את הצעירים, השאפתנים, כאלה שמוכנים לעבוד שעות נוספות במשכורת פחותה מבעבר. צעירים שמוכנים, לעשות הכול על מנת לרכוש ניסיון ולהתקדם בתחום, שנחשב עדיין למקום המבוקש ביותר בתחום דורשי התעסוקה. יתרון נוסף שיש לצעירים לעומת הותיקים בתחום, הוא הידע הטכנולוגי החדש והטרי שלמדו בתחום, לעומת הותיקים ששולטים בטכנולוגיה הישנה. הטכנולוגיה היום מתפתחת ללא הכרה, דבר שמצריך ידע טרי בתחום על מנת לפתח את אותה טכנולוגיה. הצעירים הוכיחו במהלך השנים, שהם שולטים בתחום על ידי יצירת סטארט אפים מצליחים ממרתף ביתם, כמו: פייסבוק, אי סי קיו ואפילו גוגל. הצעירים אומנם שולטים בעולם ההייטק, אבל למרות הכול, יש עדיין אור בקצה המנהרה לבעלי ניסיון יתר, בתחום ההייטק.

פחד לא מוצדק ?


הרבה מפוטרי הייטק בכירים, מרגישים חוסר ביטחון לאחר מגוון ניסיונות, להתקבל למשרות הייטק, ללא הצלחה בגלל הניסיון הרב בתחום. הרבה פעמים מדובר בקושי שנובע מחוסר תקנים של מנהלים בתחום ההייטק או חוסר בידע טכנולוגי חדש, דבר שמעלה את ערך הצעירים בתחום , שהוא תזזיתי ולא יציב, כשכל משבר גורם לפיטורים נוספים ופליטה נוספת של עובדים בעלי ניסיון יתר, שמגדילים את התחרות על מספר המשרות המועט, שקיים בתחום. דבר שמצריך את בכירי ההייטק לחזור אחורה לתפקידים הזוטרים. כאן בא הקושי, הרבה פעמים בכירים נוהגים להגזים בתיאורי התפקידים שלהם, דבר שמרתיע את מראייני העבודה, שלא מבינים מה גורם לבעל ניסיון בכיר במשק, לנסות להתקבל לתפקידים זוטרים בתחום. אומנם לא ניתן למחוק את התואר והניסיון שרכשתם, אבל רצוי שתפשטו את התארים ותצניעו אותם בקורות החיים, בהתאם לדרישה של המשרה. בהרבה מקרים קיים פחד מצד המנהלים הנוכחים, שמרגישים מאוימים מהניסיון העשיר של המועמדים, שיכולים בסופו של דבר לקחת את משרתם. הרי האיום במשק ההייטק, עדיין קיים ומפחיד את רוב הבכירים, שרואים בבכירים שפוטרו כמראה לעתיד אפשרי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה