דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 14 בספטמבר 2011

חולמים על סטארט אפים

החלום הגדול של כל סטודנט למגוון מקצועות ההייטק, בשנה הראשונה ללימודיו, הוא מציעת הרעיון הגדול לסטארט אפ הבא ולעשות אקזיט מהיר, רצוי לפני גיל שלושים. להרוויח את המיליון דולר ופשוט לפרוש לחיים הטובים, בלי עבודה ולחץ. קיימים הרבה מיתוסים בעולם ההייטק, מיתוסים אשר מעצימים את עולם הסטארט אפ.

המיתוסים סביב עולם הסטארט אפ


האמונה היא שעולם הסטארט אפ, הוא זה שמושך את מאות הסטודנטים, שנרשמים למגוון מקצועות ההייטק. הרצון נובע בגלל החלום, להתעשרות מהירה על ידי עבודה קשה, בחברת סטארט אפ מבטיחה. הרבה סטרט אפים התחילו כך, הרבה אתרים של סרטים לצפייה ישירה החלו מתוך הרעיון שיוכלו להיות אתרים המושכים תנועה רבה ולכן יכולים להניב רווח ותשואה יפים מאוד לאורך זמן, מפתחי האפליקציות של הורדת שירים מיוטיוב, פיתחו את הרעיון מתוך החלום להתעשר עם הבאת מוצר שאינו קיים בשוק האינטרנטי, כולם הגיעו מתוך החלום להקים חברה אשר תעניק להם את האפשרות, לעשות אקזיט, תוך לילה אחד לאחר שנים מעטות בתחום. דבר שיאפשר להם להתעשר במהירות ולהתחיל את הפנסיה שלהם מוקדם, באיזה אי טרופי או בפרובינציה האיטלקית, תוך לגימת יין ואכילת פאסטה רוב היום. באחד מעולמות הצ'אט העוסקים במיתוסים של סטארט אפים, נפוצה שמועה על כך שלוקח לחברה מצליחה, להגיע לאקזיט לאחר שלוש ארבע שנים של עבודה מאומצת. דבר שגורם לצעירים להתאמץ בלימודים ולהשיג ציונים טובים במגוון התארים, על מנת להגיע לעבודה המיוחלת בסטארט אפ המנצח. מיתוס נוסף בתחום הסטארט אפ, הוא קלות השגת המשקיעים. על פי האמונה הרווחת, כל מי שעולה על רעיון מבטיח בתחום ההייטק, יכול להשיג בקלות משקיעים, אשר ישקיעו בו את מיטב כספם, תוך כדי תמיכה מלאה ואמונה, ללא צורך בהצגת תוכנה מגובשת, אלה לרוב מספיק רק הרעיון. מיתוסים האלה אולי היו תקפים לפני שנות האלפיים, אך לאחר פיצוץ בועת ההייטק, בשנות האלפיים המצב בשוק הסטארט אפ השתנה.

שבירת המיתוסים והאמונות


אחרי פיצוץ בועת ההייטק, בשנות האלפיים ואחרי עוד כמה משברים, שעבר התחום בשנים האחרונות. שנים שגרמו לקשיים אדירים בעולם ופיטורים של מאות עובדים בשנה, בגלל אי עמידה ביעדים וסגירת מחלקות שלמות בתחום או מצד שני פשיטת רגל של עשרות חברות סטארט אפ מבטיחות, כתוצאה מפשיטת הרגל של המשקיעה, שגרמה לו להפסיק להזרים כסף לפרויקט.

אחרי מסע טיולים, בהיסטוריה של ענף ההייטק, אנשים בתחום מתחילים להבין, שנגמרו ימי הבועה ומשכורות העתק, במיוחד לאור מספר הרב של קורסים בנושאי הייטק שונים המקנים לכל אדם מן השורה את "הידע" הנדרש להקים פרוייקט או חברה. משקיעים היום, לא פותחים את הארנק לכל אחד, שמציאה להם רעיון גאוני להמצאה, שכביכול יכולה להצליח ולעשות אקזיט מצליח. המשקיעים למדו לאחר הנפילה הגדולה, שהם צריכים לשקול את צעדיהם בתבונה, לכן הם דורשים מכל איש הייטק, עם ראיון לגבש תוכנית מאורגנת על מנת לבחון את ההצעה בכובד ראש.

חברות הסטארט אפ היום אומנם משלמות משכורת שהיא פי שתיים, מהשוק הממוצע, אך כבר מזמן לא מדובר במשכורות העתק שלפני הבועה. דבר שאם מתחשבים גם בשעות הרבות המושקעות בעבודה, גורמות לצעירים לחשוב פעמיים לפני שהם נכנסים לתחום, שנחשב לעסק הלא יציב בתעשיית ההייטק. למרות הכול סטארט אפים עדיין, מהווים חלום אשר מניע את הסטודנטים להיכנס לתחום התחרותי, של עולם ההייטק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה