דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 9 באוקטובר 2011

סוכן חופשי בתחום ההייטק

סוכן חופשי בתחום ההייטק, הוא סוג של חלום, עבור הרבה אנשים, שחולמים לעבוד כעצמאיים. להיות עצמאי מספק שלל יתרונות, אך גם שלל חסרונות. לעבוד כסוכן חופשי, דורש מאיתנו אחריות עצומה, שלרוב לא כולנו יכולים לעמוד בה. חשוב מאוד, שנשקול את ההחלטה ברצינות, תוך התחשבות בכל הגורמים.

מי מתאים להיות סוכן חופשי ?


עבודה בתור סוכן חופשי, היא לרוב חלום רטוב, עבור רובנו. כולנו היינו רוצים לקום לעבוד, מתי שאנחנו רוצים בלי הצלצול המעצבן, שמעיר אותנו כל בוקר. לצאת לחופשה של צום מיצים, בלי צורך לקבל אישור מאף אחד, בל להיות תלוי במגבלות ונהלים של אף חברה, פשוט להחליט שמחר זה היום. למען האמת לעבוד בתור סוכן עצמאי, דורש הרבה אחריות, לא רק מבחינת הצורך להתעורר בשעה מסודרת, אלה הרבה יותר. ברגע שהופכים לסוכנים חופשיים, הדבר מצריך אותנו לקבל משמעת עצמית, לקום בבוקר בשעה מסודרת, להתלבש וללכת לעבוד במערכת שעות קבוע מראש. הרבה פעמים, סוכנים חופשיים, מתגעגעים לחברת אדם, הרי רוב העבודה מתבצעת לבד. מה שהופך את האחריות לגדולה יותר, משום שהכול תלוי בך, אם אתה לא מכיר טכנולוגיה מסוימת על אחריותך ללמוד אותה. אם אתה מפשל, אז אתה זה שנופל, כ אין לך את מי להאשים, חוץ מי את עצמך. מצד שני עבודה בתור סוכן חופשי, מושלמת בשביל אנשים אמביציוזיים, כאלה שאוהבים לשווק את עצמם ומקבלים העצמה אישית, כל פעם שהם מספחים לקוח חדש לעסק. סוכן חופשי, מספק לך הנאה מלעבוד בתור עצמאי, כשאף אחד לא יושב לך על הראש ונותן לך פקודות. מצד שני עבודה בתור סוכן חופשי, דורשת ממך אחריות גדולה, שלא כולם יכולים לעמוד בא.

חזרה לשוק העבודה אחרי "החופש"


הרבה עובדים, שעוזבים את מקום עבודתם ומתחילים לעבוד בתור סוכנים חופשיים בתחום ההייטק מבינים מהר מאוד, שזה לא בדיוק "גן השושנים", עליו הם חלמו. מה שגרם לרובם, לוותר על התענוג של עבודה בתור עצמאיים ולחזור להציע את עצמם בתור שכירים, בעולם ההייטק התחרותי. הרבה פעמים, רובם מגלים שהמשימה לא כזו פשוטה. חברות הייטק רבות, לא כל כך ממהרות להעסיק עובדים, שפרשו להיות סוכנים חופשיים. מתוך אמונה שאותם עובדים, איבדו את הקצב והרוטינה של העבודה בתחום התובעני. חברות הייטק רבות, חוששות שסדר היום החופשי, כביכול, של העובדים שחזרו לסורם נטבע בהם ולרוב הם יתקשו לחזור לסדר היום העמוס ולקבל פקודות ממנהלים שמעליהם. אך עדיין בתחומי חברות האינטרנט, הפיתוח והעיצוב, בהם מקובל לעבוד בתור סוכנים חופשיים, ישמחו לקבל את אותם אנשים, שרוצים לשוב למסלול השכירות. בסופו של דבר, הכול תלוי באופיו של האדם הבוחר להפוך לסוכן עצמאי. אם אתה בנוי לזה תגדל ותפרח, אם לא פשוט תחזור להיות שכיר ותסתכל על זה כהרפתקה מעשירה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה