דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 17 באוקטובר 2011

מעבר מתחום המסעדנות לתחום ההייטק

אין ספק שהסבה מקצועית דורשת משאבים רבים של אנרגיה ומאמץ מהעובדים אשר הגיעו למסקנה שעליהם להחליף מקצוע. מעבר מתחום כמו מסעדנות לתחום ההייטק אינו מעבר טבעי למרבית האנשים ולכן על המועמדים להסבה המקצועית לעשות כל מאמץ להפנים את המאפיינים השונים של תעשיות הייטק מתקדמות. תחום המסעדנות הינו תחום תובעני מבחינות רבות אך אין ספק יש הבדל מהותי בין הכישורים הנדרשים לתפקוד כאיש הייטק בכיר ולכישורים הנדרשים מעצמאי בתחום המסעדנות. כיוון שהמעבר כרוך במאמץ רב מומלץ לבצע הכנה יסודית לפי שנוקטים בצעדים קיצוניים כמו התפטרות.

הייטק הינו תחום רחב מאוד בעל ענפים רבים ומגוונים ולפני שאתם מחליטים על ביצוע מעבר מומלץ לתכנן היטב באיזה ענף ספציפי אתם שואפים להשתלב. כיוון שיש אין ספור אפשרויות הייטק שונות מומלץ לערוך מחקר יסודי על התחום ולהחליט לאורו לאיזה תפקיד אתם מייעדים את עצמכם. אין ספק שניתן לשגשג כלכלית באמצעות משרה איכותית בתחומי הייטק שונים אך בשורה התחתונה עליכם לוודא שאכן התחום בו בחרתם מתאים לכישורים שלכם ולאופייכם וכמובן שיש לו עתיד מובטח ביחס לענפי הייטק אחרים.

להצטיין בתחום ההייטק


במידה ואתם שואפים לערוך הסבה מקצועית ולזנוח את מקצוע המסעדנות חשוב מאוד שתקבלו כמה שיותר מידע על מקצועות הייטק שונים. במידה וניהלתם עסקים עצמאיים בתחום המסעדנות ויש לכם שאיפה להישאר עצמאיים, תוכלו לערוך מחקר מקדים לגבי תחומים ספציפיים בתעשיית ההייטק בהם שווה להשקיע ולעסוק כעצמאיים. אין צורך לחשוב ישר בגדול ולנסות להשקיע בפרויקטים מגלומניים אלא לבדוק בזהירות היכן בתעשיות הייטק שונות יש נישות ריקות שניתן לאייש אותן עם יוזמה וחריצות.

באופן כללי ענפי הייטק שונים והתעשייה בכלל דומים מבחינות רבות לעסקי המזון. אם למשל ניהלתם מסעדת יוקרה המגישה פירות ים וגיליתם שאין ביקוש לכך, סביר להניח ששינתם את תפריט המסעדה על מנת להתאימו לדרישות הלקוחות. אנשי מקצוע מתחום האירועים המספקים שירותי מוסיקה לאירועים מנהלים מעין דיאלוג סמוי עם קהל הלקוחות לגבי טעמם. סביר להניח שאם אתם לא טייקונים בנוסח ביל גייטס, לא תשאפו להשתלט על חוד החנית של תעשיית ההייטק אלא להשתלב בנישה הנכונה ולספק שירותי הייטק חיוניים. מבחינות רבות תעשיית ההייטק דומה לכל תעשייה השואפת לספק את צרכי הלקוחות בצורה מלאה.

להתמיד בתחום


הייטק הינו בדיוק כמו על תחום חדש אליו תיכנסו, ועל מנת להצליח תזדקקו להתמדה רבה, נחישות ורצון עז. על מנת להתקדם בחברת הייטק או לפתוח עסק הייטק עצמאי תזדקקו ליכולות גבוהות מאוד ולנחישות רבה. אין ספק שהעתיד טמון מבחינות רבות בהמצאות טכנולוגיות אשר יובילו את המהפכה הבאה. ערנות ובקיאות בתחום יסייעו לכם להבין היכן מתאים להשקיע את המשאבים שלכם. אין ספק שזיהוי וניתוח נכון של שוק ההייטק יסייע לכם להצליח.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה