דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 9 באוקטובר 2011

מקום העבודה רחוק מידי ?

אנחנו מגיעים לחברת ההשמה, המגייסת מציעה לנו לעבוד בחברה מושלמת מבחינת תנאי העבודה והשכר, דבר שמאוד משמח אותנו. אבל כשאנחנו שומעים, שמקום העבודה נמצא רחוק מביתנו אנחנו שוללים בתוקף ומוותרים על הסף את הצעת העבודה המפתה.

אל תשללו מקום עבודה בגלל מרחק!


הרבה פעמים חברות ההשמה, נוהגות לשאול אותנו אם יש לנו העדפה על מיקום העבודה הגיאוגרפי. אומנם אנחנו לא בוחרים את מקום עבודה על פי עיצוב הלוגו, הכי מושך, אך לרוב אנחנו כן שמים דגש על המיקום. כמובן כולנו מעדיפים שמקום העבודה, יהיה קרוב מאוד לביתנו, עם עדיפות ברורה לעיר בא אנו גרים, אך לא תמיד הדבר אפשרי. שוק דרושים הייטק, כיום עמוס בדורשי עבודה, שעולה בהרבה על חברות ההייטק, שקיימות בארץ. תעשיית ההייטק, היא תחרותית במיוחד, אלפי סטודנטים וחיילים ששירתו ביחידות המובחרות במחשבים, משתחררים מדי שנה ומהווים גורם תחרותי עצום עבור שלל עובדי הייטק וותיקים, שמעוניינים למצוא חברת הייטק, עם משכורת נאה, בקרבת ביתם. אותו דור צעיר שיצא זה עתה לשוק דורשי העבודה בהייטק, שואף לזכות בכל עבודה לא משנה באיזה מרחק היא ממוקמת או מה השכר. התחרות הקשה במשק הייטק ומיעוט הדרישות לעובדים בשוק מוצף, מכריח אותנו להגיע לשלל ויתורים בחיפוש מקום העבודה.

למה בכל זאת כדאי ?


אומנם רובנו מקובעים על הרצון לעבוד בקרבת הבית ומתעלמים משלל חברות הייטק שקיימות ברדיוס שמחוץ למקום מושבנו. אך התחרות הקשה בשוק ההייטק, הרבה פעמים מכריחה אותנו להביט מעבר לרצוננו. לרוב בגלל העובדה, שאנחנו פשוט מצמצמים לעצמנו את הצעות העבודה למינימום. קיימות שלל חברות הייטק גדולות ומבוקשות, המפוזרות בשלל אזורים בארץ מהצפון עד הדרום. בצפון נמצא שלל חברות ההייטק באזור קריית שמונה, יוקנעם, חיפה ומגדל העמק. בשרון נמצא שלל חברות הייטק באזור קיסריה, חדרה, נתניה, הרצליה פיתוח וברעננה. בדרום ובשפלה נמצא שלל חברות ההייטק באזור יבנה, ירושלים, לוד, רחובות, ירושלים, קריית גת, עומר וערד. כך שניתן לראות בברור, שארצנו מלאה בחברות הייטק, כך שאנחנו לא צריכים להסתפק בחיפוש מקום עבודה רק במרכז. במיוחד אם רוב חברות ההייטק, נמצאות במרחק נסיעה של חצי שעה ברכבת, בלבד, מרוב ישובי המרכז. רובנו שוללים הצעות עבודה מפתות, עם סכומי שכר גבוהים, רק משום שהם נמצאים רחוק מהבית. לרוב בלי הצדקה ממשית, הרי אם נשווה נסיעה ברכבת לחברת הייטק בצפון או בדרום הארץ, נגיע למסקנה שהזמן שלוקח לנו להגיע למקום העבודה המרוחק, הרבה פעמים יותר קצר. אנחנו לא תמיד שמים את הדעת על כך שהנסיעה בעיר עצמה, הרבה פעמים יותר עמוסה, מנסיעה חוץ עירונית. בעיר ישנם פקקים נוראים ולרוב אנחנו מתעכבים יותר על הזמן שלוקח לנו חיפוש החניה, מאשר על הזמן שלוקח לנו לנסוע לעבודה. בסופו של דבר, אנחנו מגיעים למסקנה, שלרוב יותר עדיף לעבוד מחוץ לעיר, מאשר בקרבת הבית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה