דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 9 באוקטובר 2011

חברות OUTSOURCING

חברות אאוטסורסינג, הן חלק ממשפחת חברות ההייטק שקיימות במשק, כשבשונה משאר חברות ההייטק, הן מספקות שירותים של אנשי הייטק מקצועיים, לשלל פרויקטים זמניים במשק. חברות אאוטסורסינג, התחילו לפרוח בתור מענה לשלל המשברים, שתקפו את תחום ההייטק. אנשי הייטק חסרי ניסיון או כאלה שפוטרו במהלך המשברים, פונים לעבוד בחברות אאוטסורסינג לשם קרש קפיצה עתידי, לחברה קבוע.

מהי חברת OUTSOURCING?


חברות אאוטסורסינג, הן סוג של חברות כוח אדם, רק לחברות הייטק. החברות מספקות שירותי עובדים חיצוניים למגוון חברות במשק, אם זה בתחום QA, אבטחת מידע, תחומי תשתיות שונות, IT BI, תוכנה, מערכות מידע ועוד. העובדים של חברות האאוטסורסינג, נוהגים לערוך שלל טיולים במהלך השנה, בין מגוון חברות וגופים שונים במשק. הרבה פעמים העובדים, מתמקמים בחברה אחת ועובדים בא במשרה מלאה, כשאת המשכורת הם מקבלים מחברת האאוטסורסינג. ישנם שלל חברות אאוטסורסינג במשק, ישנם חברות אאוטסורסינג גדולות, עם אלפי עובדים או חברות אאוטסורסינג קטנות, עם מספר נמוך של עובדים. לרוב החברות הקטנות נוהגות להתמחות בתחום ספציפי, שמייחד אותן מחברות אחרות במשק. ישנם חברות אאוטסורסינג, שיש להן יחידות מחשבים משלהן, כך שהן מעסיקות את העובדים בתוך החברה עצמה.

למה כדאי לעבוד בחברת OUTSOURCING?


ישנם מגוון יתרונות וחסרונות בעבודה בתוך חברת אאוטסורסינג, כמו בכל דבר בחיים. כמו בכל חברת כוח אדם והשמה, חברת האאוטסורסינג מעסיקה עובדים בעיקר לשם פרויקטים זמניים. דבר שלרוב מהווה חיסרון משמעותי עבור עובדים שמעדיפים שייט ארוך טווח, עם חברה גדולה ורצינית מאשר שייט קצר טווח, במגוון פרויקטים זמניים בחברות שונות במשק. אומנם רוב חברות האאוטסורסינג משתדלות למצוא לעובדיהם, פרויקטים ארוכי טווח, אך לא תמיד הדבר ניתן ביכולתן. מצד שני, העובדים יכולים לנצל את הפרויקט הזמני, כדי להרשים את הממונים ולהיכנס בתור עובד קבוע בחברה. היתרון המובהק בחברות אאוטסורסינג, הוא הגיוון בעבודה, שמספק התנסות עצומה בשלל טכנולוגיות שונות במשק. בשונה מעבודה בחברה מסודר, עובד אאוטסורסינג זוכה להיחשף לשלל פרויקטים מרתקים במשק, דבר שמונע הרגשה של רוטינה ושעמום. החיסרון המובהק, בחברות האאוטסורסינג, הוא חוסר השייכות לשלל מקומות העבודה להן העובד נשלח. הרי את כל הדיווחים לגבי ימי מחלה וחופשה, הוא נדרש לדווח לחברת האאוטסורסינג. בזמנים של משבר, חברות רבות במשק, מעדיפות להעסיק עובדים רק דרך חברות האאוטסורסינג, בגלל המחיר הזול דבר שלא מותיר לאנשי הייטק ברירה, אלה להתחיל בתור עובדי אאוטסורסינג, על מנת לנסות את מזלם ולרכוש ניסיון. ישנה סטיגמה מוטעית, שעובדים בחברות אאוטסורסינג לא זוכים לקידום, דבר שהוא לא נכון. עובדים המוכיחים את יכולתם, בשלל פרויקטים, זוכים לקידום והעלה בשכר בחברות האאוטסורסינג, שיודעות גם להעריך את עובדיהן. לכל דבר בחיים יש יתרון וחיסרון, תלוי בנקודת מבט שלנו, חברת אאוטסורסינג יכולה להוות קרש קפיצה מושלם עבור שלל אנשי הייטק מוכשרים, שעדיין לא זכו בכנפיי התהילה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה