דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שלישי, 8 בנובמבר 2011

לעבוד בהייטק בפיג'מה

טרנד חדש שהתפתח בשנים האחרונות, הוא עבודה בהייטק מהבית. חברות הייטק קטנות שרוצות לחסוך בהוצאות של המשרד, אנשים שעובדים עם חברות הייטק בחוץ לארץ שאין להם משרדים בארץ, חברות הייטק שמאפשרות לעובדים לעבוד מהבית ועוד שלל גורמים יצרו פתח להגשמת החלום שהרבה מאיתנו חולמים עליו כבר שנים והוא לעבוד מהבית ולהישאר עם הפיג'מה.

יתרונות העבודה מהבית


עבודה מהבית טומנת בחובה שלל יתרונות, שפשוט לא נזכה לממש אותם בעבודה מהמשרד. היתרון הבולט הוא שאנחנו חוסכים לעצמנו זמן, במקום לבזבז שעתיים מחיינו כל בוקר וערב כאשר אנחנו תקועים בפקק בדרך הביתה אנחנו יכולים לנצל את הזמן הזה ולבלות יותר עם המשפחה והילדים או להירשם לחדר כושר, לבלות עם החברים, לבלות עם החברה, להתחיל ללמוד שייט ועוד. עבודה מהבית אנחנו הבוסים של עצמנו, אין מעלינו אף אחד שיגיד לנו מתי לקום, מתי לצאת להפסקה, מתי נוכל לקחת את הילד שלנו לחוג, כמה זמן לצאת להפסקה ועוד. אנחנו יכולים להתאים לעצמנו את הלוז על פי לוח הזמנים וצרכי הפנאי שלנו. ככה שאם במקרה היינו במסיבה או באירוע עד שעה מאוחרת, נוכל לקום בצהריים בלי שאף אחד יתלונן על כך. עבודה מהבית מאפשרת לנו להתאים את סביבת העבודה לנוחות המרבית שלנו ולא להסתפק בחוסר הנוחות בעבודה במשרד, עבודה מהבית מאפשרת לנו ליהנות מהשקט שלנו בלי שום הפרעות מצד חברי העבודה והסחות דעת שונות במשרד, הכוללות: טלפונים שלא מפסיקים לצלצל, קשקשת בלתי פוסקת, רדיו, ישיבות צוות מיותרות ועוד. כביכול עבודה מהבית נשמעת כמו אופציה מושלמת לחיים המושלמים, אך כמו בכל דבר בחיים גם כאן יש פגמים.

חסרונות העבודה מהבית


עבודה מהבית אומנם טומנת בחובה שלל יתרונות והטבות שלא נמצא בעבודה במשרד, אך גם בבית ישנם שלל חסרונות. נכון שאופי העבודה במשרד כולל שלל הסחות דעת אך מצד שני גם העבודה בבית טומנת בחובה הסחות דעת רבות למדיי. אם אנחנו הורים אז ילדינו לרוב לא יתחשבו בכך שאנחנו עובדים וידרשו מאיתנו תשומת לב עם זה לעזור להם בשיעורי הבית או להכין להם סלסלת פירות חתוכים למסיבת ט"ו בשבט. אנחנו חייבים להכין לעצמנו מקום פרטי, שיהווה את המשרד שלנו בבית ולחנך את הילדים שאסור להם להיכנס אליו בשעות העבודה. אומנם אין לנו בוסים מעל הראש שיגידו לנו מה לעשות, אך אם אנחנו לא יודעים לתכנן לוח זמנים ואין לנו יכולת של משמעת עצמית גבוהה, הדבר יתבטא בפגיעה בעבודה. אנחנו חייבים שיהיה לנו לוח זמנים מסודר בל יעבור ולעמוד בו. הרבה פעמים, אנחנו יכולים לסבול מחוסר יכולת להפריד בין החיים הפרטיים לעבודה, משום שאין גבולות העבודה היא בבית ככה שלרוב העבודה גולשת לשעות מאוחרות ואפילו לסופי שבוע וחגים בגלל שאנחנו איבדנו את היכולת להפריד בין הבית לעבודה, דבר שיכול לפגוע בחיי בני הזוג והילדים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה