דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום רביעי, 30 בנובמבר 2011

פתחת פטנט בעבודה בדוק את זכויותיך!

הטלפון, הנוסחא של קוקה קולה, דוד שמש, פייסבוק, רב בריח, קולגייט, סקייפ ועוד שלל מוצרים אחרים כולם מהווים פטנטים, שזכויותיהם מעוגנים בחוק הפטנטים ומעניקים את הבלעדיות ליצורם והרווחים שלהם לבעלי הפטנטים הרשומים בלבד. לכן מי שמשתמש בפטנט ללא רשות בעל הפטנט, יהיה חייב לתת את הדין ולשלם פיצויים על המעשה. מה קורה אם פתחת פטנט בעבודה, האם אתה זכאי לזכויות הפטנט או הזכות שייכת רק למעביד?

מה החוק גורס לגבי המצאת הפטנט בעבודה?


חוק הפטנטים הישראלי גורס כי עובד אשר פיתח או המציא פטנט בזמן העסקתו בחברה, אינו זכאי לכל זכויות בנוגע לפטנט. בנוסף לכך אם העובד לא מדווח על דבר המצאת הפטנט למעביד, במהלך העסקתו הדבר נחשב לעבירה פלילית והפרת חוק הפטנטים, לא משנה אם אתה עובד בחברת הייטק או בחברה לפיתוח דשא סינטטי, חוק הפטנטים לא מבדיל ביניהן. למעשה בכל הנוגע לחוק הפטנטים המעביד זוכה לבלעדיות בהמצאת הפטנט, אם נערוך תחקיר קטן ברשת נוכל למצוא כי רוב בעלי הפטנטים הרשומים בחוק הישראלי או בכלל העולמי, שייכים לבעלי החברות. כאשר אחוז מאוד גבוהה מהן מהוות את חברות ההייטק השונות, חברות התרופות ועוד שלל חברות אחרות העוסקות בפיתוח טכנולוגי ומדעי. הרי זו בעצם המהות של אותן חברות, הן שוכרות את העובדים על מנת שיפתחו בשבילם המצאות כדי שיוכלו לרשום אותן ולהציג אותן כפטנטים מטעמן. על כן רוב הסיכויים שאם אתם עובדים בתור מפתחים אתם חתומים על חוזה המורה לכם כי כל דבר שתפתחו ותמציאו במהלך העסקתכם, יהיה שייך לחברה עצמה באופן בלעדי. ואת זה יודע כל איש עסקים, סטודנט ללימודי מנהל עסקים או משפטים, משפטן או כל אדם אחר שיתעניין בחוק הפטנטים.

מתי תהיה זכאי לגמול בזכות המצאת הפטנט?


כמו בכל מקרה תמיד קיים יוצא מן הכלל, גם במתן זכויות או תגמולים לעובד על המצאת הפטנט. במקרים בהם קיים בהסכם העבודה סעיף, המורה על כך שהעובד זכאי לזכויות הבלעדיות של הפטנט אשר המציא במהלך העסקתו בחברה או מצד שני זכאי לאחוז מסוים מהזכויות ובעל החברה מתעלם מסעיף זה, רשאי העובד לתבוע את המעביד על הפרת חוזה ואכן החוזה ישמש לטובת העובד. בנוסף לכך אם העובד הודיע למעביד על ההמצאה, תוך כדי שהוא מצהיר על כך שהוא מתעתד לרשום אותה בתור פטנט על שמו והמעביד מצדו לא סותר את ההודאה במסגרת הזמן של חצי שנה מרגע שהעובד דיווח לו את הבשור, זכויות ההמצאה והפטנט מועברות במלואן לעובד. אם שני התנאים הללו לא תופסים את מצבכם, על חשש משום שבדיוק בשבילכם הוקמה הוועדה להסדרת ענייני תגמולים ופיצויים, מטעם החוק לפטנטים. הוועדה הוקמה על מנת להגן על כל עובד שהמציא פטנט ולא קיבל פיצוי או תגמול מצד מעבידו, לכן אם המצאתם פטנט אסור לכם לוותר על האפשרות לקבל את גמולכם, גם אם חוק הפטנטים או חוזה העבודה שלכם לא לטובתכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה