דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום חמישי, 22 בדצמבר 2011

קריירה בעולם ההייטק מתחילה בתכנון נכון!

תעשיית ההייטק מתפתחת בקצב מסחרר, שדורש מאיתנו כל הזמן להתאים את עצמנו אליו על מנת להתפתח בתחום. פיתוח קריירה בעולם ההייטק כרוכה לרוב בתהליך לא פשוט שדורש תכנון נכון, יד על הדופק בכל הנוגע לזיהוי וניצול הזדמנויות שניכרות בדרכינו.

כיצד מתכננים קריירה בהייטק?


תכנון הוא חלק מאוד חשוב בתהליך של התפתחות עצמית במגוון תחומים בחיים, אם זה בתחום הלימודים, החברה, המשפחה, האהבה וכמובן גם בתחום התפתחות הקריירה בשלל משרות הייטק שקיימות היום בשוק. תתחילו את תכנון הקריירה בבחירת המשרה המושלמת בשבילכם, על תקלו ראש בבחירה ועל תפנו לתחום מסוים בגלל שהחברה או החברים שלכם ממליצים לכם לבחור בו. מי שבוחר בקריירה משיקולים מוטעים לרוב מוצא את עצמו מהר מאוד מחוץ למעגל משום שהתחום פשוט לא מתאים לו והדבר מתבטא בחוסר הצלחה שמובילה לדיכאון ושחיקה. לכן עדיף שנשקיע מחשבה ונערוך תחקיר לגבי התחום המושלם בשבילנו בעולם ההייטק. במהלך התחקיר חשוב שנבחן את עצמנו מבחינת מה היכולות שלנו, במה אנחנו יותר חזקים, במה אנחנו יותר חלשים, מה גורם לנו להשתעמם מהר, מה מאתגר אותנו וגורם לנו להתעלות על עצמנו, מה באמת מעניין אותנו בעולם ההייטק וכיצד אנחנו יכולים להתפתח מבחינת הקריירה שלנו באותו תחום ועוד. אחרי שהבנו את התכונות שלנו ואילו תחומים אנחנו נמשכים אליהם בעולם ההייטק, אנחנו צריכים לבחון מה אנחנו צריכים ללמוד כדי להתקבל לתחום המבוקש ואילו כלים אנחנו צריכים לרכוש על מנת להתעלות על כל המתחרים שלנו בתחום, כדי שנגשים את הקריירה שאנחנו רוצים להשיג בעולם ההייטק.

תלמדו לזהות הזדמנויות!


זיהוי וניצול הזדמנויות הוא חלק מאוד חשוב בתהליך התפתחות הקריירה שלנו בתחום ההייטק או בכל תחום אחר בחיים גם בקריירה הנוגעת בהוראה או במכירת דשא סינטטי. בכל תחום נוכל למצוא שלל הזדמנויות שצצות לאורך הקריירה בעבודה, שאם נזהה ונדע לנצל אותם נוכל להתקדם לראש הפירמידה. הרבה אנשים חושבים שהם יכולים להתקדם בקריירה שלהם רק על ידי עליה בדרגה, חשוב להבין שעולם ההייטק שונה ממקומות אחרים. התקדמות הקריירה בעולם ההייטק יותר נוגעת לקידום ההשפעה בתחום ההתמחות שלנו. ברגע שנשמור על מערכת יחסים טובה עם הבוסים שלנו, נראה להם שאנחנו מגדילים ראש ונשתף אותם ברצון שלנו לקבל הזדמנות להשפיע ולהתפתח בחברה. הם יתרשמו מרצוננו וישלחו אותנו לשלל קורסים והשתלמויות שיקדמו את היכולות הטכנולוגיות שלנו ויהפכו אותנו למומחים במגוון תחומים שיהווה ערך לחברה. ערך שיעזור לקדם אותנו במגוון תחומי ההשפעה שלנו, יאפשר לנו להפוך למדריכים ומנטורים טכנולוגים של שלל העובדים בחברה. ברגע שתווך ההשפעה שלנו בחברה יגדל ונעבוד עם כמה שיותר מחלקות נוכל בקלות לזהות שלל הזדמנויות שיעזרו לנו להתקדם אולי אפילו לכיוון קריירה בחוץ לארץ. חשוב מאוד לשמור על ראש פתוח, לא להיות מקובעים בתחום אחד וכל הזמן לשאוף לפתח את הידע שלנו, משום שידע שווה כוח במיוחד בתעשיית ההייטק שלא מפסיקה להתפתח וזקוקה כל הזמן לאנשים בעלי ידע טכנולוגי מעודכן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה