דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שני, 2 בינואר 2012

טיפים למעבר חלק לחוץ לארץ

כאשר אנחנו עומדים לחתום על חוזה עבודה לחוץ לארץ, אנחנו חייבים להתעלם מההתרגשות שלנו ולבחון את החוזה בשבע עיניים, על מנת למנוע עוגמת נפש והוצאות מיותרות. הרבה ישראלים שמקבלים הזדמנות לעבור לחוץ לארץ, מאבדים את הצפון ולרוב נוטים לחתום על החוזה בלי לעבור עליו אפילו פעם אחת. מצב שלרוב גורם להם להתחרט על כך, אחרי שהם מגלים את העובדה שלא כל תנאי העבודה המגיעים על פי חוק מופיעים בחוזה.

תקפידו לקרוא את האותיות הקטנות


חשוב מאוד להקפיד לקרוא את האותיות הקטנות של חוזה העסקה שלכם, במיוחד אם זה חוזה העסק של משרה בחוץ לארץ. הרי אתם לא רוצים להגיע למצב שבו אתם מתחרטים או מוצאים שהחוזה בא לרעתכם, כאשר העברתם את כל המשפחה שלכם לחוץ לארץ, גרמתם לבני הזוג שלכם להתפטר מהעבודה שכל כך אהבו ולילדים להיפרד מחבריהם בגלל שלא קראתם את האותיות הקטנות. מטרת המעבר לחוץ לארץ עם המשפחה אמורה לגרום לכם העצמה אישית לא נפילה בביטחון העצמי. לכן חשוב מאוד שתשימו לב לסעיפים בחזה ואם אתם מוצאים משהו שלא ברור לכם, כדי שתתייעצו עם מומחה בתחום או בשלל פורומים באינטרנט המתמחים בחתימת חוזי עבודה בחוץ לארץ, אפילו תוכלו למצוא פורום המתמחה בחוזי עבודה עבור הארץ אליה אתם עומדים לעבור. חשוב שתבינו את העובדה שלכל מדינה יש חוקים משלה, לכן תמצאו סעיפים בחוזה שטועמים אך ורק למדינה הזו, במיוחד בכל הנוגע לתנאי העבודה המגיעים לכם.

תדרשו תנאי עבודה הוגנים


אל תסמכו על המעסיקים בחוץ לארץ ואל תחשבו שבגלל העובדה שהם לא ישראלים. הם לא ינסו לעבוד עליכם. חשוב מאוד שתבדקו את תנאי העבודה בחוזה, יכול להיות שאתם לא מקבלים את התנאים המינימאליים המגיעים לכם באותה ארץ. כאשר עובד עושה מעבר מארץ אחת לשנייה, המעסיק צריך לדאוג לכל הדברים הקטנים הכרוכים במעבר. הוא צריך לשלם על הוויזה, על כרטיסי הטיסה, על משלוח החפצים, על אשרות העבודה ואפילו לדאוג לדיור שלכם אם זה בתשלום מלא או בהשתתפות הגיונית לסכום המבוקש. חשוב שתבינו המעסיק לא אמור לשלם את הוצאות המעבר רק עליכם אלה גם על כל משפחתכם. חשוב שתבדקו מה קורה עם תנאי הביטוח בכל הנוגע לזכויות הביטוח הבריאות והפנסיה שלכם. חוק חינוך חובה פועל גם בחוץ לארץ, תקפידו לבדוק שהסעיפים על מימון החינוך של ילדיכם מופיע בחוזה. על פי החוק ברוב הארצות, עם אתם מעוניינים שילדיכם ילמד בבית ספר יהודי, לרוב מדובר בחינוך פרטי, גם במקרה זה המעסיק חייב לממן את הלימודים. אלו רק קמצוץ התנאים שאתם חייבים לבדוק, ישנם עוד שלל תנאים שאמורים להופיע בחוזה. על מנת לקבל את מלוא התנאים, תערכו בדק בית ותחקיר לגבי מלוא התנאים המגיעים לכם, בשלל פורומים מקצועיים העוסקים בחוזי עבודה בחוץ לארץ.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה