דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום ראשון, 22 בינואר 2012

עבודה מהבית בחברות הייטק

במצב הכלכלי של היום בו חברות נאלצות להדק את החגורה ולקצץ בכל תקציב אפשרי בוחרות גם חברות הייטק רבות לפעול במתכונת שונה ולהעסיק עובדים שיעבדו באותה התפוקה מהבית. חברות הייטק חדשות וצעירות השכילו להבין כי ההוצאות הכרוכות בשכירת משרדים גדולים, תשלום ארנונה, הוצאות אוכל, ליסינג ועוד יכולות לרדת לאפס במידה והם יעסיקו את העובדים שלהם מהבית. מבחינה טכנולוגית אין שום בעיה. לכל עובד יש מחשב בבית אם אינטרנט מהיר, אביזרי שמע ואודיו, מדפסת וכדומה. אם כן, במקום שהעובד ישב במשרד העולה כסף רב ויקבל רכב המוסיף עלויות כבירות לחברה ניתן לקצץ משמעותית בהוצאות החברה ולקבל את אותה התפוקה מהעובדים. כאשר עורכים סקר בין תלמידי פסיכומטרי או תלמידי קורס עיצוב גרפי ותלמידי מקצועות מחשב אחרים ניתן לגלות כי צעירים רבים אוהבים את הרעיון של עבודה מהבית. אפשר לשבת בסלון עם כוס קפה, להקשיב למוזיקה במערכת, לבחור בשעות העבודה וליהנות מיתרונות הביתיות ועדיין לעבוד בהייטק ולהרוויח היטב.

גיוס עובדים בקלות


חברות הייטק עובדות על פי חוזים. לעתים יש תקופות בהן נדרשת החברה לגייס עובדי פיתוח כמו תכנתים, מעצבים וכו' רבים אך אין ברצונה לשכור עוד קומה, להשקיע בריהוט, מחשבים ולספק תנאים סוציאליים, קביעות ועוד. בתקופה כזו יכולה החברה לבחור עובדים דרך אתרי השמה, חברות השמה או חברות מיקור חוץ ולספק עבודה זמנית ללא התחייבות וללא עלויות מיותרות. החברה מרוויחה כוח אדם מיומן וחוסכת משאבים רבים מבחינה כספית. ניתן למצוא כיום ברחבי האינטרנט אתרי השמה המתמקדים אך ורק בעובדי הייטק מיומנים המחפשים לעבוד מהבית. בארה"ב ובאירופה התחום הינו מפותח. חוזה העבודה מתבצע און ליין ובתקופה של אבטלה גואה עובדים מיומנים רבים מספקים את שירותם דרך אתרים אלה. חברת היי טק יכולה לבדוק און ליין את תיק העבודות שלהם, לקרוא קורות חיים ואף לבחון אותם בדיוק כמו שחברה עושה באופן רגיל והעובדים יכולים לגור במרחק גאוגרפי גדול מהחברה או אף במדינה אחרת.

יעילות ויתרונות בעבודה מהבית


מעבר לחסכון הרב עבור החברה יש גם יתרונות רבים לעובדי הייטק ובהם גם בוגרי קורס עיצוב גרפי או סטודנטים שלאחר סיום קורס פסיכומטרי ובעלי ידע רב במחשבים אך ללא תואר. עובדים מהבית מתחייבים לשעות עבודה והספק לפי חוזה עבודה. הם לא צריכים לבזבז זמן נסיעה יקר ועמידה בפקקים, להתארגן לפני יציאה מהבית ועוד. זמן הוא משאב יקר בהייטק. במקום לנסות ולהתרכז במקום עבודה רגיל בו רעש הטלפונים מפריע, יש הסחות דעת מעמיתים לעבודה ועוד משקיע העובד את מיטב זמנו בעבודה. כך מקבלת חברת ההייטק תפוקה רבה יותר מעובדיה. העובד לא מגיע טרוד ועצבני לאחר פקק תנועה בבוקר, אין שכן לחדר משתעל ואין הפסקות קפה ושיחות בטלות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה