דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שישי, 10 בפברואר 2012

המדריך לנלחץ במהלך ראיון העבודה

אחד האויבים הכי גדולים שלנו במהלך ראיון העבודה, הוא הלחץ. הלחץ מונע מאיתנו ליצור רושם ראשוני מושלם ואפילו גרוע מזה, מציג אותנו כחסרי ביטחון וכישרון. ממה בעצם נובע שורש הלחץ וכיצד אנחנו יכולים להתגבר עליו?

שורש הלחץ במהלך ראיון העבודה


ראיון עבודה באופן טבעי הוא תהליך מאוד מלחיץ, במיוחד עם מדובר בראיון עבודה במסגרת דרושים הייטק. מסגרת תחרותית במיוחד, בה מתמודדים לרוב כמה עשרות אנשים על כל משרה. מתמודדים שלרוב הרקע והניסיון שלהם הוא יותר מושך משלך, או לפחות ככה אתה גורם לעצמך לחשוב. למעשה הטריגר הכי גדול של הלחץ שלנו נובע מלחצים פסיכולוגיים, שמשפיעים עלינו לפני הראיון ובמהלך הראיון. לחצים שמופיעים בצורה חיצונית ופנימית, בכך שאנחנו מתחילים לרעוד להזיע ובמקרה הכי גרוע, במהלך הראיון אנחנו פשוט מקבלים בלאק אווט ושוכחים מה להגיד, לרוב אנחנו גם מתחילים לבלוע מילים ולגמגם. דבר שללא ספק יעיב על ראיון העבודה, משום שלרוב אנחנו לא נספק גיבוי לקורות החיים המרשימים שלנו. חשוב שתבינו שגם אנשים מוכשרים, בעלי עבר וניסיון עשיר, סובלים מלחץ לפני הראיון העבודה. אשר מתבטא לרוב בכך שהם יוצרים רושם ראשוני לקוי, בכך שהם לא מציינים את היתרונות הגדולים שלהם ומרוב לחץ הם פשו לא יכולים להוציא הגה או פשוט הם מתחילים להתבלבל והתשובות שהם מספקים לא תואמים ליכולתם.

כיצד נתמודד עם הלחץ?


לא משנה עם אנחנו פונים לראיון עבור משרת נוטריון או משרת מהנדס תוכנה, כל עוד אנחנו לחוצים, הרושם הראשוני שנעניק יעיב על קבלתנו לעבודה ויפחית את סיכויינו להתקבל. ישנם כמה שיטות שנוכל ליישם לפני ראיון העבודה, על מנת להתגבר על הלחץ. פעמים רבות הלחץ שלנו נובע מתוך העובדה, שאנחנו פשוט לא מכינים את עצמנו לקראת הראיון. ראיון עבודה, דומה הרבה פעמים למבחן שאנחנו צריכים לעבור. על מנת להצליח במבחן, חשוב שנתכונן אליו היטב, כך לא יהיו לנו הפתעות וסיכויי ההצלחה שלנו יגדלו. על מנת להתכונן לראיון העבודה, חשוב שנערוך תחקיר מעמיק על הנושא. הדרך הכי טובה לערוך את התחקיר, היא על ידי האינטרנט, שם אנחנו יכולים למצוא עשרות פורומים ובלוגים אשר עוסקים בנושא. בשלל הפורומים והבלוגים, אנחנו יכולים למצוא מומחים או אנשים, בעלי ניסיון שעברו את הראיון ויוכלו לספר לכם מה אתם עומדים לעבור. בנוסף לכך תוכלו לבקש מהם עצות וטיפים, כיצד להתמודד עם ראיון העבודה ואילו שאלות יכולות לצוץ במהלך הראיון. אחרי שתקבלו את העצות והטיפים, כדאי שתבצעו סימולציה של ראיון העבודה עם חבר או מול המראה. אם בכל זאת אתם מרגישים שאתם לחוצים לקראת הראיון, כדאי שתבצעו פעילות גופנית מרגיעה או תיקחו ראיון, על מנת שתוכלו להפחית את הלחץ ותבואו יותר רגועים לקראת הראיון. תזכרו הלחץ לרוב נובע ממניעים פסיכולוגים והמראיין לרוב גם הוא בנאדם שיכול להילחץ כמוכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה