דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שישי, 10 בפברואר 2012

מה אסור לבצע במהלך ראיון העבודה?

במהלך ראיון העבודה, אנחנו לרוב נוטים להילחץ, דבר שגורם לנו להתנהג בצורה כזו שמותירה רושם ראשוני גרוע. כזה שלרוב גורם למרואיין, לחשוב פעמיים לפני שהוא לוקח אותנו לעבודה ולרוב מעיב על סיכויי ההצלחה שלנו. מה ההתנהגות שלרוב גורמת לנו להותיר רושם רע על המראיין וכיצד אנחנו יכולים למנוע אותה?

אל תחסכו או תרבו במילים!


במהלך ראיון העבודה אנחנו נוטים להילחץ, הלחץ לרוב גורם לנו לסימפטומים בלתי רצוניים בהם אנחנו נוטים לשני מצבים. מצב אחד בו אנחנו נוהגים לדבר יותר מידי, אם זה במהלך שיחת הפתיחה בה אנחנו נוהגים לברבר ולהמאיס את המראיין על דברים שבכלל לא קשורים לראיון העבודה, כמו סיפורים על חופשה במלון בוטיק, שערכנו בסוף שבוע האחרון. בנוסף לכך במהלך המענה לשאלות, אנחנו יכולים להגיע למצב של פירוט יתר, שבכלל לא נחוץ ומבלבל את המראיין. מצד שני גם שתיקה, היא לא אסטרטגיה טובה, במהלך ראיון העבודה. גם במקרה בו תחסכו בתיאורים ומילים במהלך שיחת הפתיחה או במהלך המענה לשלל השאלות של המראיין, תגרמו למראיין לראות זאת בעין ראה. חשוב מאוד לא לענות תשובות קצרות מידי ומהומהמות במהלך ראיון העבודה. ומנגד גם לא לענות תשובות ארוכות מידי, שיבלבלו או ימאיסו את המראיין. אתם חייבים לערוך סימולציות לפני ראיון העבודה, בהם תתאמנו על השאלות שיכולות לצוץ במהלך הראיון. תשתדלו שהתשובות תהיו מדויקות וענייניות, בהן אתם מציגים את האינטליגנציה, היתרונות והניסיון העשיר שלכם, בנושאים אשר רלוונטיים לתחום כמובן.

אל תתביישו או תשתחצנו !


הלחץ שתוקף אותנו במהלך ראיון העבודה, יכולה לגרום לנו לתחושה של בושה וחוסר ביטחון בלתי נשלטים. אשר לרוב מתבטאים, על ידי שפת הגוף שלנו במהלך הראיון. במהלך הראיון אנחנו נוטים לשבת בריחוק מהמראיין, אנחנו זזים בכיסא בחוסר נוחות, אנחנו משלבים ידיים בחוזקה, אנחנו רוקעים עם הרגליים או משחקים אם העט. כל אלו משדרים למראיין, על חוסר הביטחון שלנו ומעיבים על ראיון העבודה. מנגד גם אם ננהג עם עודף ביטחון, שיתבטא לרוב על ידי תנועות גוף וצורת דיבור, שמשתקפת לבוחן בתור שחצנות, איננה מיטיבה עם ראיון העבודה גם היא. משום שאף מראיין, אינו מעוניין בעובד שחצן, למרות הסטיגמה הישראלית, שרואה את עודף הביטחון והחוצפה הישראלית שיתרון שרוב המראיינים מחפשים. אולי שחצנות יכולה לתפוס בראיונות למשרות של מנהלי שיווק או מאמני חדר כושר, אך במסגרת של דרושים הייטק, לרוב שחצנות יתר מפילה את הראיון. משום שמדובר לרוב בעבודה הדורשת משמעת ויכולת עבודת צוות, כך שמבחינת המראיינים תכונות כמו שחצנות ויהירות אינם תורמים לעבודה ואפילו יכולים להזיק. לכן חשוב מאוד במהלך ראיון העבודה, לנהוג בצורה בה תראו ביטחון מצד אחד, אבל גם ענווה שתוכיח שאתם מסוגלים לקבל פקודות ולעבוד בעבודת צוות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה