דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שישי, 2 במרץ 2012

גיוס עובדים באמצעות רשתות חברתיות

המגמה החדשה של המגייסים, בתעשיית ההייטק כיום, היא גיוס העובדים באמצעות רשת האינטרנט, כאשר בראש ובראשונה הם מנצלים את הרשתות החברתיות, על מנת לבצע את המשימה. כיום נוכל למצוא מאות אלפי ישראלים ברשתות החברתיות, ביניהם רשתות חברתיות מקצועיות כמו: Linkedin, המהווה את הרשת החברתית המקצועית, הכי מבוקשת בשוק. שם המגייסים יכולים לאתר אלפי מועמדים, פוטנציאלים למשרה שלהם, בקלות ובדיוק.

מגמת גיוס העובדים באמצעות רשתות חברתיות


כיום ניתן למצוא אינספור חברות מסחריות, אשר משתמשות ברשתות חברתיות, על מנת לשווק את עצמן ולפרסם מבצעים , במטרה להגיע לקהל יעד רחב בצורה מדויקת, קצרה וחכמה. כך שאין פלא שחברות ההשמה הבינו את הפוטנציאל של הרשת החברתית לאתר עובדים, מה שהביא אותן לבנות פרופיל מגייסים, ברשתות החברתיות המקצועיות. במטרה לפרסם מודעות דרושים ולהפיץ אותן לקהל היעד הממוקד, על ידי יצירת רשת קשרים ענפה במקצועות המבוקשים. כאשר אחת מהדרכים שהם מנצלים בתהליך האיתור היא שימוש במנועי החיפוש השונים, ברשת החברתית ובאינטרנט, בצורה חכמה ומתוחכמת, על מנת לחשוף את עצמן לקהל היעד המבוקש. למעשה פרופיל המגייסים ורשת הקשרים הענפה ברשתות החברתיות, מעניקה לחברת הגיוס את החשיפה הדרושה לה, על מנת לאתר עובדים פוטנציאלים ולאפשר להם ליצור אתה קשר. כמובן כל זאת על ידי, בניית פרופיל מגייס אמין ושימוש בדרכי ההתקשרות והפעילות בתוך האתר, תוך כדי לימוד והיכרות עם הקודים החברתיים והמקצועיים של קהל היעד המבוקש, שמאפשרים למגייסים ליצור פנייה ממוקדת אל אותם מועמדים אשר עלו במנועי החיפוש.

יתרונות של גיוס עובדים דרך רשתות חברתיות


הרשת החברתית מספקת למגייס ולעובד הפוטנציאלי שלל יתרונות, למעשה הרשת החברתית המקצועית, Linkedin, הפכה לכלי המקצועי האולטימטיבי לאיתור העובדים על ידי המגייס. איתו הם יכולים לבצע את כל שלבי ההשמה, אם זה לאתר, לראיין, למיין ולגייס מועמדים לשלל החברות איתן הם עובדים. הרשת החברתית, מאפשרת למגייסים להגיע לעובדים פוטנציאלים מכל העולם, דבר שחוסך להם הרבה כסף בקניית כרטיסי טיסות להודו, על מנת לאתר מתכנתים זולים ועוד. יתרונותיה הנוספים שמעניקה הרשת החברתית למגייסים, היא האפשרות להרחבה מסיבית של מעגל המועמדים הפוטנציאלי שלה וזאת בצורה מדויקת לדרישותיה, בצורה יחסית פשוטה עלי ידי ניצול מנועי החיפוש והכלים ליצירת הקשר. יתרון נוסף שמעניקה הרשת החברתית למגייסים, הוא שברגע שהחברה מאתרת את העובדים הפוטנציאלים, היא יכולה לבחון את הפרופיל שלהם, למצוא אם הם מתאימים וליצור אתם קשר ישירות, על מנת להציע להם מועמדות לתפקיד, דבר שחוסך לחברות ההשמה הרבה זמן, כסף ומשאבים. שלא נדבר על כך,שפנייה ישירה אל המועמדים הפוטנציאלים מבטיחה לשמח אותם ולהעלות את הסיכוי, שהם ירצו לעבוד אצלם. אם במקרה והם לא מעוניינים, אתם יכולים תמיד לבקש את עזרתם ולהיעזר בהם על מנת לקבל המלצות והפניות לעובדים פוטנציאלים, הרי הם בכל זאת עובדים בתחום ומספיק שהם יפרסמו את מודעות הדרושים אצלם בלוח, רוב הסיכוי שהמועמד המתאים, כבר יראה את המודעה ויפנה אליכם. כמובן שאם כל יתרונותיהם של הרשתות החברתיות, עדיין חברות הגיוס לא שמות את כל הביצים בסל אחד והם משתדלות לגייס גם את אמצעי המדיה האחרים למטרה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה