דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שישי, 2 במרץ 2012

שיטות לגיוס עובדים בהייטק

שנת 2011 היתה שנה טובה בעולם ההייטק בישראל. לעומת זאת התחזיות מדברות על האטה בגיוסי עובדים בשנת 2012. בשנת 2011 חלה עליה של כמעט 30% בגיוס אנשי תוכנה ובהם מהנדסי תוכנה, ראשי צוות, בודקים ועוד. בעקבות מגמת הצמיחה בשוק התקשורת, בשוק הפרסום און ליין במחשוב ענן, פריחת ענף ה- gaming, ושיפור בתחום מנועי החיפוש גויסו אנשי תוכנה רבים. בעקבות מגמות אלו חל גם גיוס של אנשי שיווק ומכירות, בוגרי חוג לימודי משפטים, מהנדסים ועוד. בוגרי קורס עיצוב פנים וקורסים מקצועיים אחרים בוחרים לגשת לקורסי הסבה אקדמיים כדי שיוכלו לפנות למשרות בענף ההייטק המתפתח. כאשר חברות הייטק פונות לגייס עובדים הן נעזרות במספר אמצעים ושיטות לגיוס עובדים ובהם פרסום מודעות דרושים, ירידי תעסוקה, פניה לחברות השמה, שיטת חבר מביא חבר, שינוע עובדים פנימי בחברה ופנייה לעובדים שפוטרו בעבר.

מודעות דרושים


פרסום מודעת דרושים היא הדרך הפופולרית ביותר לגיוס עובדים. מדובר על חשיפה בפני מבקשי עבודה רבים. פרסום מודעת דרושים נעשה באמצעות לוחות עבודה אלקטרוניים באינטרנט, פרסום בעיתונות, פרסום חוצות ופרסום באתר האינטרנט של החברה ואף שימוש במדיה החברתית. הבעיה בשיטת גיוס זו היא כמות הפניות. על החברה להקצות משאבים רבים לטובת סינון המועמדים ומיון קורות החיים. תהליך זה לוקח זמן רב ובגיוס גדול יש להקצות עובדים רבים שיעסקו בכך. היתרון בשיטה זו היא מהירות קבלת הפניות מעובדים המעוניינים להשתלב בחברה.

חבר מביא חבר


שיטת חבר מביר חבר נהוגה בחברות הייטק רבות ומוכיחה את עצמה מאוד. בשיטה זו יכול החבר המגייס לקבל תמריץ או תגמול מהחברה על הבאת כוח עבודה מיומן. העובד הממליץ יזכה לבונוס במידה והחבר אותו הוא מביא יזכה למשרה. בשיטה זו ממליצים לרוב עובדי החברה על אנשים שהם מכירים וידאגו לשמור על מקום עבודתם כך שהם מפעילים מערכת סינון עצמאית. לעתים נוהגים עובדים לנסות ולקבל את הבונוס וממליצים על חברים של חברים אותם הם לא מכירים אישית.

חברות השמה


חברת השמה מפנה עובדים לריאיון עבודה לאחר סינון ומיון קפדני. יש חברות השמה המתמחות בעובדי הייטק. חברה כזאת לא תפנה בוגרי קורס עיצוב פנים או בוגרי לימודי משפטים לעבודה בהייטק אך כדי לזכות בפרמיה עלולה לשלוח כוח אדם לא מיומן. צוות המיון בחברות ההשמה לא בקיא לרוב בעניינים הטכניים הדרושים לחברות הייטק ולכן יכולים לטעות ולשלוח עובדים לא מתאימים.

ירידי תעסוקה


בעת גיוס עובדים גדול או בסיום לימודים במכללות ואוניברסיטאות נוהגות חברות גדולות לנסות ולצוד בוגרים טריים בעלי יכולת גבוהה ולפתות אותם להשתלב בחברה עם תנאים טובים. ניתן לנצל את הביתן לסינון ראשוני ולהמשיך בתהליך הגיוס לאחר היריד. זו אפשרות גם לבוגרים שונים ליזום פנייה לחברה ולהתעניין במשרות פנויות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה