דרושים הייטק - תחום ששווה להצטרף אליו

עולם ההייטק שופע באפשרויות למשרות הייטק רבות ומגוונות. לאחר שסיימתם לרכוש השכלה רלוונטית בתחום, תוכלו לנסות ולהשתלב במספר תפקידים בתחום ההייטק. דרושים הייטק מהווה את אחת הנישות המקובלות והנחשקות ביותר בתחומי הדרושים השונים שקיימים.

יום שבת, 3 במרץ 2012

מרכז הפיתוח החדש של אפל בחיפה והשפעתו על משרות דרושים

אפל עומדת לפתוח מרכז פיתוח בחיפה ולמעשה המהלך הפתיע רבים מכיוון שאפל ידועה בתור חברה סגורה שכמעט ולא מוציאה פעילויות פיתוח למדינות אחרות. ההחלטה לפתוח מרכז פיתוח בישראל מוכיח כי גם אפל מודעת לכוח התעשייה המקומית ואנשי ההייטק בישראל. החדשנות בענף ההייטק ידועה לכל ומושכת רבים להשקיע בחברות ישראליות וכך אנו שומעים על חברות סטארטאפ ישראליות המבצעות אקזיטים במיליוני דולרים ועל חדשות פיתוח בתחום החומרה והתוכנה כאחד. תעשיית המוליכים למחצה בישראל מפותחת והיכולות המתגלות על ידי המהנדסים בישראל מושכים חברות אמריקאיות רבות לרכוש חברות מקומיות. מרכז הפיתוח של אפל באמצעות רכישת חברת אנוביט יביא לשינוי בקרב מהנדסי חומרה הנדרשים לפיתוח ומחקר בתחום זכרון פלאש עליו השוק מתבסס כיום. זכרון פלאש הוא המילה החמה בתעשיית השבבים וכל מכשירי הטאבלט והסלולרים המתקדמים כמו אייפון ואנדרואיד מתבססים על רכיב זכרון זה. אפל באמצעות רכישת אנוביט שולטת למעשה על פיתוח הבקר ומוזילה את עלות הייצור שלה משמעותית. חברות דרושים הייטק נערכים לקראת פתיחת מרכז הפיתוח ומצפים לגיוסים של עובדי הייטק מיומנים במחקר ופיתוח.

תעשיית המוליכים למחצה בישראל


ענף המוליכים למחצה בישראל הוא הגדול בענף ההייטק שסה"ך הייצוא בו עומד מעל ל- 30% מסך הייצוא בישראל. ענף המוליכים למצה מהווה כ- 25% מסך הייצוא בהייטק ולכן נחשב כאחד החשובים בתעשיות הישראליות. קרוב ל- 17,000 איש עובדים בתעשייה זו בעשרת המפעלים הגדולים כאשר ישנן כ- 150 חברות הפועלות בתחום זה. חברות רבות מספקות שירותים וחומרי גלם לחברות אלה ומכאן החשיבות לתעשייה זו בישראל. ככל שיותר מרכזי פיתוח יוקמו ויותר חברות ייצור יפתחו כך תגבר הדרישה למהנדסי החומרה. אחת הבעיות העומדות בפני חברות דרושים הייטק היא שתחום המוליכים למחצה דורש מהנדסי חומרה, תחום לימודים ועבודה הנחשבים פחות סקסיים מעבודות בתחום התוכנה. אבל גם מנשא לתינוק ניתן לשווק כסקסי לכן השם אפל יגרום לרבים לשקול את תחום לימודיהם ומקום העבודה בו יבחרו. עיקר הפעילות בתחום השבבים הנעשית בישראל היא תכנון ופיתוח השבבים כאשר רוב הייצור נעשה מחוץ לישראל למעט אינטל, מארוול, טקסס אינסטרומנטס ואחרים.

מה צופן העתיד הקרוב


הבחירה בישראל על ידי אפל מהווה הצבעת אימון למדינת ישראל ולכישרונות הרבים הנמצאים בתעשיית הייטק. המהלך של אפל מזכיר את המהלך שביצעה אינטל לפני שנים רבות והתגלה כמהלך מבריק וחתונה מוצלחת לשנים רבות. גם חברות כמו מוטורולה ומיקרוסופט ביצעו מהלכים דומים והדבר מוכיח על שוק ההייטק בישראל. קרנות הון סיכון שונות הקימו קרן משותפת לאחרונה כדי לעודד השקעה בחברות שבבים ולתת להם אפשרות לצמוח. ההשקעה בחברות פיתוח וייצור שבבים היא עצומה ולכן הקרנות הבינו כי אם לא ישתפו פעולה כמעט ולא תמומן פעילות זו שעד היום הביאה לתוצאות טובות ולהחזרי השקעה מן המוצלחים בענף ההייטק ולגיוסי עובדים רבים ואיכותיים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה